فعالان در حال هل دادن به Juneteenth تعطیلات ملی. در اینجا تاریخ خود را پشت سر مبارزه

Wمرغ جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن هفته گذشته اعلام کرد که او را در برگزاری یک کمپین تجمع در تولسا در ژو

توسط PATRIS-FUN در 28 خرداد 1399

Wمرغ جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن هفته گذشته اعلام کرد که او را در برگزاری یک کمپین تجمع در تولسا در ژوئن 19, واکنش سریع بود. سخنرانی او را در نزدیکی محل یک سال 1921 مسابقه کشتار و 19 ژوئن جشن گرفته می شود هر سال به عنوان Juneteenth به افتخار روز در سال 1865 که به بردگی گرفته شده مردان و زنان در تگزاس پیدا کردن آنها رایگان است.

مغلوب ساختن پیشی جستن تیم به سرعت تحت فشار قرار دادند و این تجمع به ژوئن 20, اما با توجه به تعطیلات نمی پژمرده. به عنوان یک جهانی گفتگو در مورد نژاد ادامه داد: در میان این اعتراضات که به دنبال مرگ جورج فلوید Ahmaud Arbery و Breonna تیلور چند برجسته شرکت های مانند توییتر, هدف, نایک و لیگ ملی فوتبال را اعلام کرد Juneteenth یک شرکت تعطیلات. (زمان نیز رعایت Juneteenth به عنوان یک شرکت تعطیلات.) طرفداران که صرف سال تلاش برای آگاهی بیشتر از Juneteenth در حال حاضر امیدوارم که این لحظه ممکن است کمک به آنها در نهایت به هدف خود برسد: اعلام ملی Juneteenth تعطیلات.

هر سال نماینده کنگره تگزاس Sheila Jackson Lee معرفی یک قطعنامه به رسمیت شناختن اهمیت تاریخی Juneteenth. معرفی 15 ژوئن این سال بیش از 200 شرکت-حامیان — و این همه نیست: او همچنین قصد دارد در این هفته به معرفی یک لایحه به Juneteenth تعطیلات فدرال.

جاده به این تعطیلات تبدیل شدن به یک واقعیت ممکن است طولانی دموکرات اذعان و اشاره کرد از آن زمان نزدیک به 20 سال برای مارتین لوتر کینگ جونیور بعد برای تبدیل شدن به یک تعطیلات ملی اما او خوش بین است که زمان مناسب است برای افزایش آگاهی در مورد برده داری و چگونه میراث خود را به انجام بیش به نژادپرستی مدرن.

"وجود دارد نیاز به یک حساب تلاش برای متحد کردن. یک چیز در مورد تعطیلات ملی آنها کمک به آموزش مردم در مورد آنچه در این داستان این است که" جکسون لی می گوید. "Juneteenth قانون است تماس, برای, آزادی, اما آن را نیز تقویت می کند تاریخ آمریکایی های آفریقایی تبار. ما به مبارزه برای این کشور است. ما ساخته شده ایم گام های بلندی اما ما هنوز قربانیان تیز نابرابری. محله های ما منعکس کننده که. ما رد شده است همان فرصت ها برای مسکن و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و در سال 2020 [طول] COVID-19 همه خودنمایی تفاوت نشان داده شده است. از آنجا که من فکر می کنم این زمان است که ما ممکن است پیدا کردن افرادی که مایل به درک تاریخ و نه لزوما تنها از آمریکایی های آفریقایی تبار, اما تاریخ آمریکا است."

ریشه های Juneteenth

برخی از جزئیات در مورد ریشه های Juneteenth از دست داده و به تاریخ و بسیاری از این جزئیات است که برای زنده ماندن انجام شد فقط بیشتر به طور گسترده ای شناخته شده بعد از آن.

در 19 ژوئن 1865 — دو سال و نیم پس از آبراهام لینکلن امضا رهایی اعلام و دو ماه پس از مؤتلفه General Robert E. Lee تسلیم در Appomattox — اتحادیه ارتش مسلح ، General Gordon گرنجر رسیده گالوستون تگزاس. وجود دارد او به عنوان خوانده شده با صدای بلند به طور کلی سفارشات شماره 3: "مردم تگزاس مطلع هستند که مطابق با اعلام از اجرایی از ایالات متحده, همه بردگان آزاد هستند."

چرا آن زمان دو سال و نیم برای اخبار از رهایی برای رسیدن به گلوستون مشخص نیست اما ترکیبی از عوامل بوده است در بازی. با توجه به رشیدا هریسون استادیار روابط اجتماعی و سیاست در جیمز مدیسون کالج در دانشگاه ایالتی میشیگان محبوب ترین در نظریه شامل این ایده که "به اندازه کافی وجود ندارد اتحادیه ژنرال که می تواند بیش از وجود دارد, سفید صاحبان برده خواست برای حفظ نگه دارید [در بردگی مردم] با هشدار آنها را و slaveholders می خواستم برای دریافت یک محصول از بردگی مردمی است." برخی از داستان های در مورد اینکه چرا آن را در زمان بسیار طولانی برای اخبار به آمار در حال چیزهای افسانه مانند کسی که می گوید لینکلن ارسال یک سرباز در یک قاطر سوار به تگزاس پخش اخبار در طول راه.

در واقع این صحنه در گلوستون یکی تکرار اغلب در سراسر جنوب. "Juneteenth بهترین-به یاد تاریخ اما تا کنون نه تنها تاریخ; به عنوان اتحادیه ارتش همچنان به پیروزی در جنگ و اشغال قلمرو نسخه از کلی سفارشات 3 در حال خواندن در سراسر جنوب می گوید:" گرگ Carr صندلی وزارت آفریقایی-آمریکایی مطالعات در دانشگاه هاوارد. آمریکایی های آفریقایی تبار در می سی سی پی و آلاباما را جشن رهایی در برای مثال ممکن و William H. Wiggins جونیور 1987 کتاب ای آزادی! آفریقایی-آمریکایی رهایی جشن جزئیات برخی از این داستان ها.

بعد از کلی سفارشات 3 پایین تحویل داده شد بسیاری از قبلا به بردگی گرفته شده آمریکایی های آفریقایی تبار در سمت چپ گلوستون منطقه برای پیدا کردن اعضای خانواده است که تا به حال فروخته شده است به دور از منطقه. به عنوان آنها به سمت شمال یا غرب بودند و Juneteenth با آنها. در سال های آینده بسیاری خواهد بازگشت به تگزاس برای جشن سالگرد خود را, و در این روز بسیاری از Juneteenth جشن مانند homecomings یا هويدا. (Carr نیز اشاره جورج فلوید اتصال به این تاریخچه: که قبلا به بردگی گرفته شده مردی به نام جک یاتس رهبری به سال 1872 تلاش به داد و بیداد کردن زمین در سومین بخش از هوستون که در آن فلوید بزرگ شده, برای Juneteenth جشن; که زمین در حال حاضر شناخته شده به عنوان رهایی پارک و تجمع به یاد داشته باشید فلوید بود که فارغ التحصیل از جک یاتس دبیرستان در محل پارک در 30 مه.)

اما همانطور که تاریخ روشن ساخته است و آزادی از بردگی معنی نیست که آزادی از سفید برتری. قوانین محلی و دولت و سیاست گذاری شیوه و lynchings محدود "برابری مطلق" وعده داده شده به طور کلی سفارشات 3. بنابراین تعطیلات آمده است برای نشان دادن یک وعده unfulfilled و هر Juneteenth یک زمان به هر دو منعکس کننده که نیاز به تقویت این امید که کامل برابری و آزادی می تواند هنوز به دست آورد.

خود را تاریخ ثابت در یک محل: ثبت نام به صورت هفتگی زمان سابقه عضویت در خبرنامه

را به جنبش Juneteenth تعطیلات ملی

در دهه 1960 جنبش حقوق مدنی آورده فشار آمریکا برای زندگی کردن به آن آرمان — و با آن آمد یک تجدید آگاهی از Juneteenth.

یک نقطه عطف در آگاهی آمد پس از ترور رهبر جنبش حقوق مدنی مارتین لوتر کینگ جونیور در مارس 1968. در زمان مرگ او خیلی شاه کار بود با تمرکز بر عدالت اقتصادی و او در وسط برنامه ریزی ضعیف مردم در مبارزات انتخاباتی مارس برای ماه های آینده. پس از مرگ او به کار رفت — از جمله از طریق همبستگی روز تظاهرات در واشنگتن که Juneteenth. سازماندهی شده توسط King شاگرد رالف Abernathy, این تجمع که افتخار بیش از 50 ، 000 شرکت کنندگان خاموش حدود شش هفته است که در طی آن فعالان زندگی در یک اردوگاه به نام رستاخیز شهرستان به منظور بالا بردن آگاهی از نابرابری. Wiggins معتقد است که موفقیت این تجمع با کمک الهام بخش شرکت کنندگان به میزبان Juneteenth جشن در جوامع خود را در سال ها و دهه ها است که به دنبال.

معترضان wading را در یادبود لینکلن را منعکس استخر در واشنگتن دی سی در طول این مردم فقیر را در مبارزات انتخاباتی و یا با نام مستعار مردم فقیر مارس در واشنگتن در ماه ژوئن 19, 1968.
John D. Bunns جونیور/تصویری رژه/عکس بایگانی—Getty Images

آن را در طول این دوره است که مدرن و تلاش برای ایجاد Juneteenth تعطیلات ملی توسعه یافته است. در میان گسترده فشار به منظور بالا بردن آگاهی از تاریخ سیاه, بسیاری احساس کردند که آمریکا تقویم باید به منعکس کننده که گذشته. مبارزه با بیش از یک ملی مارتین لوتر کینگ جونیور تعطیلات روز — که برای اولین بار جشن گرفته می شود در سال 1986 بود که در جریان است و برخی احساس کردند که Juneteenth نیز بخش مهمی از داستان است. با تشکر از تلاش های دولت نماینده Al ادواردز — شناخته شده به عنوان "آقای Juneteenth" — تگزاس به حالت اول تبدیل شد به Juneteenth یک وضعیت تعطیلات در سال 1980. (ادواردز درگذشت این مه.)

در سال 1994 یک گروه وزیران در نیواورلئان تاسیس ملی Juneteenth رعایت بنیاد در پی یک دوره داد و بیداد بر سر خشونت پلیس که پژواک امروز. در اطراف آن در حال گزارش شده است که اکثر خشونت پلیس شکایت در ایالات متحده آمریکا شد و کارگردانی در New Orleans هر یک پیش نویس از یک سال 1992 وزارت دادگستری مطالعه است. به عنوان کشیش جان موسلی یکی از بنیانگذاران شرکت می گوید زمان "ما با الهام از حوادث ناگوار [مانند ضبط ضرب و شتم] رادنی کینگ و از بدرفتاری با مردم سیاه و سفید توسط پلیس نیواورلئان و دیگران در سراسر کشور است."

امروز هر دولتی به جز داکوتای شمالی داکوتای جنوبی و هاوایی نوعی Juneteenth رعایت با توجه به ملی Juneteenth رعایت بنیاد. بیش از 25 سال گذشته گروه توسعه شبکه ای از سازمان دهندگان در هر ایالت و طرفداران که کنگره را Juneteenth ملی رعایت مانند پرچم در روز و یا یک مقام فدرال تعطیلات مانند روز شکرگزاری است. برای کمک به ترویج تعطیلات این گروه ایجاد یک Juneteenth پرچم با گسترده نوار قرمز به نمایندگی از خون مردم سیاه و سفید ریخته و به ایجاد کشور و سفید ستاره بر افق آبی هدایت آنها به سوی آزادی در آینده است.

"ما می خواستیم به استفاده از Juneteenth به تماس توجه به جهانی که همه چیز در حال درست نیست و مردم مردم هستند و ما می خواهیم برابر درمان برای مردم بیش از حد" Mosley می گوید. "این نه فقط به یک حزب و یک زمان خوب است. این یک rallying cry برای ما است."

صخره رابینسون که در سال 1997 آغاز شده وب سایت Juneteenth.com به عنوان یک تهاتری برای کسب اطلاعات در Juneteenth جشن می گوید که رشد اینترنت در 1990s و رسانه های اجتماعی در 2000s ساخته شده است که آمریکایی ها خیلی بیشتر آگاه از تعطیلات. تاریخ آن شد بیشتر بخشی از مکالمه ملی زمانی که رالف الیسون پس از مرگش به چاپ دوم رمان تحت عنوان Juneteenthبا یک کلید طرح نقطه رخ داده در طول یک Juneteenth جشن بیرون آمد و پیش از تعطیلات در سال 1999. برخی از تلویزیون نشان می دهد مانند Black-ish و آتلانتا را اجرا Juneteenth قسمت بیش از حد — اما رابینسون می گوید: هیچ چیز تا کنون تولید شده شتاب برای تعطیلات به راه خبری از مغلوب ساختن پیشی جستن تجمع بود.

عقیق لی از فورت ورث تگزاس 93 سال Juneteenth مدافع که آغاز شده اخیر "را Juneteenth یک روز تعطیل ملی در سال 2020" طومار در Change.org فکر می کند که coronavirus stay-at-home سفارشات نیز اجازه زمان برای اهمیت این تظاهرات و Juneteenth در نهایت به فرو رفتن در. "من نفرت را به می گویند این بیماری همه گیر کمک کرد" او می گوید: "اما مردم مجبور به ماندن در خانه و انجام می دهند تفکر و توجه است که آنها نمی باید زمان برای انجام."

چه Juneteenth به معنی امروز

به عنوان شرکت اعلام Juneteenth یک تعطیلات شرکت های بزرگ بسیاری از آمریکایی ها در حال یادگیری در مورد روز تاریخ برای اولین بار پژوهشگران و امیدوارم که دیر گفتگو در مورد سفید مردم نقشی در این داستان در نهایت گیرد.

Juneteenth است "راه را برای ورود به گفتگو با افرادی که تجربه و حافظه و فرهنگ متفاوت از شما و کمک می کند تا ما تصور زندگی با هم در یک جمع کشور" هوارد دانشگاه Carr اشاره می کند. "آنچه ما دیده ایم بیش از دو قرن است که تلاش برای ایجاد یک هویت ملی بدون درگیر شدن در حقیقت بازتابی از چه ایده آزادی و آزادی مسلم گرفته شده است. این ملی کشور روایت نمی شود به هر کس و هر کس نمی کند آن را مشاهده کند."

حتی در درون آفریقایی, جامعه, داستان کامل پشت Juneteenth شناخته شده است; در Howard تاریخی سیاه و سفید دانشگاه که در آن کار می آموزد که او می گوید: دانش آموزان خود را از تگزاس و یا فعال خانواده ها می دانید چه Juneteenth علائم و بقیه ممکن است تشخیص نام اما نمی دانم آنچه در آن به معنی تاکید جامعه عدم درک از تاریخ سیاه.

میشیگان دولت هریسون امیدوار است با توجه به تعطیلات خواهد جرقه بحث و گفتگو در مورد نه فقط که تاریخ بلکه در حال حاضر.

"حتی به عنوان آزادی یک حق قانونی این شکوفایی که آزادی خنثی در حوزه های مختلف سازمانی سطوح," او می گوید. "وجود دارد یک فشار برای حفظ کنترل هر جنبه ای از زندگی است. که کنترل ملاقات کرده است اما با پشتکار و تلاش در بخشی از آمریکایی های آفریقایی تبار. یکی از مبرم ترین نهادهای مسئول برای کنترل و به حداقل رساندن آن آزادی است که از سیستم عدالت کیفری—و به طور خاص شاخه ای از پلیس و اجرای قانون است."

در زمانی که حوادث نژادی و خشونت عناوین در حال ساخت به صورت روزانه عقیق لی می بیند Juneteenth به عنوان یک فرصت برای ملی گفتگو در مورد اینکه چرا این حوادث هنوز در محل و یک یادآوری از قدرت رای گیری برای انتخاب مقامات که به دنبال اصلاحات است. و برای او در جنگهای صلیبی به Juneteenth یک روز تعطیل ملی است شخصی: آن را به ارمغان می آورد خاطرات از Juneteenth سال 1939 هنگامی که او 12 ساله و اوباش سوزانده خانه و خانواده خود را به دلیل پدر و مادر او تا به حال خریداری یک خانه در یک محله.

"ما نیاز به با هم. ما باید متحد," او می گوید. "Juneteenth است یکی کننده. چیزهایی نیست پیشرفته به عنوان سریع به عنوان آنها باید. ما یک راه طولانی آمده اما ما باید یک راه طولانی برای رفتن."

نوشتن به اولیویا B. Waxman در olivia.waxman@time.com.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب