سقط جنین در ایالات متحده: دیوان عالی کشور می شنود در مورد کلید به آینده

یک قانون در ایالت Louisiana به دنبال ایجاد سقط جنین کمتر در دسترس است. یک دادگاه عالی آمریکا می تواند consquen

توسط PATRIS-FUN در 15 اسفند 1398

یک قانون در ایالت Louisiana به دنبال ایجاد سقط جنین کمتر در دسترس است. یک دادگاه عالی آمریکا می تواند consquences برای آینده Roe v در اب راه رفتن.

دادگاه عالی ایالات متحده روز چهارشنبه شنیده استدلال در مورد سقط جنین است که به احتمال زیاد به انشعابات برای آینده از این روش در کشور است. این اولین بار است که پس از رییس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن منصوب جدید محافظه کار قضات است که دادگاه شنیده عمده در مورد زنان نسبت به حقوق باروری.

مورد مراکز در قانون در ایالت لوئیزیانا که در صورت اجرا می تواند آن را سخت تر برای زنان به سقط جنین در دولت است. قانون به طور موقت مسدود شده توسط دادگاه در یک 5-4 رای سال گذشته زمانی که این توافق به شنیدن در مورد نیاز به پزشکان که انجام سقط جنین به اعتراف امتیازات در یک بیمارستان در عرض 30 مایل (48 کیلومتر) از درمانگاه. اعتراف امتیازات اشاره به حق از پزشکان به بیماران مبتلا به اعتراف به برخی بیمارستان. این امتیازات می تواند دشوار برای به دست آوردن و بیمارستان ها حق دارند به امتناع از برنامه های کاربردی.

Roe vs Wade

مورد به ارمغان می آورد به جلو بحث سقط جنین در حقوق است که یکی از مهمترین مسائل تفرقه در جامعه آمریکا است. دادگاه عالی ایالات متحده قانونی سقط جنین در سال 1973 در نقطه عطفی Roe vs Wade حاکم است. با تائید تصمیم خود را در سال 1992 دادگاه ممنوع قوانین است که به دنبال به جای "بی بار" در دسترسی به سقط جنین.

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2016 انتخابات وعده داده شده به انتصاب قضات که سرنگونی Roe vs Wade حاکم است. به عنوان تهمت به دنبال انتخاب مجدد در ماه نوامبر او به دنبال galvanize پشتیبانی در میان ضد سقط جنین فعالان به ویژه مسیحی محافظه کاران که باقی می ماند خود را در حوزه هسته.

ادامه مطلب: مغلوب ساختن پیشی جستن می شود اولین رئیس جمهور ایالات متحده برای حضور در ضد سقط جنین, تجمع

دولت او همراه با بیش از 200 قانونگذاران جمهوریخواه کنگره آمده و در حمایت از لوئیزیانا. این مورد نشان می دهد که "unworkability از" حق سقط جنین " یافت نشد در Roe," نمایندگان مجلس گفت: در حمایت از مختصر. آنها همچنین سوال که آیا حاکم باید بازبینی توسط دادگاه "و اگر مناسب خواهد."

دیوان عالی کشور سابقه

یک قانون مشابه تحمیل اعتراف به امتیازات محدودیت در تگزاس زده بود توسط دادگاه در سال 2016 آن را به عنوان قرار داده شده "بی بار" بر توانایی زن به سقط جنین. سقط جنین فعالان حقوق استدلال می کنند که لوئیزیانا قانون محکوم است توسط دیوان عالی کشور سابقه.

"هیچ چیز تغییر کرده است که توجیه چنین قانونی در مورد چهره" گفت: Julie Rikelman وکیل ظاهر می شود از طرف لوئیزیانا, کلینیک سقط جنین به دنبال ابطال قانون است.

ادامه مطلب: فعالان در آلمان تقاضای قانونی کردن سقط جنین

Abortion rights activists during rally outside the US Supreme Court in Washington

سقط جنین فعالان حقوق طی تجمع در خارج از دادگاه عالی آمریکا در واشنگتن

شنوایی در میان اعتراض

به عنوان استدلال در مورد اینکه شنیده رهبر حزب دموکرات مجلس سنا چاک شومر برگزار شد تجمع در خارج از دیوان عالی کشور ضربه در مغلوب ساختن پیشی جستن انتصاب; Neil Gorsuch و برت Kavanaugh.

"من می خواهم به شما بگویم Gorsuch من می خواهم به شما بگویم Kavanaugh — شما منتشر شد گردباد و شما پرداخت قیمت. شما نمی خواهد می دانم آنچه به شما رسید اگر شما رفتن به جلو با این افتضاح گیری" شومر گفت.

ادامه مطلب: کلمبیا دادگاه عالی فلسطين محدودیت های سقط جنین

رئیس دادگستری در واکنش به شدت به آنچه که او به نام "اظهارات تهدید."

"قضات می دانم که انتقاد با خاک می آید اما اظهارات تهدید از این نوع از بالاترین سطوح دولت نه تنها نامناسب آنها خطرناک هستند" قاضی جان رابرتز گفت.

رابرتز است که انتظار می رود در تصمیم گیری رای گیری در مورد این حکم برای آن است که به علت پایان ماه ژوئن است.

adi/rt (AFP, Reuters, AP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب