یک حزب دموکرات تایلند که تحت فشار قرار دادند برای اصلاحات دموکراتیک به تازگی منحل

تایلند محبوب تازه بدوران رسیده حزب مخالف بوده و حل شده در روز جمعه و پس از یک دادگاه گفت: آن را نقض سرمایه گذاری قوانین.

دادگاه قانون اساسی این کشور حکم داد که یک وام از بنیانگذاران Thanathorn Juangroongruangkit به آینده رو به جلو حزب (FFP) که جاروب به قدرت در سال 2019 انتخابات غیر قانونی بود. دادگاه همچنین حکم داد که اعضای کمیته اجرایی این حزب از جمله Thanathorn هستند ممنوع از سیاست برای 10 سال. آینده رو به جلو است محبوب با جوان رای دهندگان حمایت خود خواستار اصلاحات دموکراتیک و انقطاع از قدرت نظامی.

Thanathorn این قلمه از یک ماشین قطعات تولیدی شرکت در دفاع از 191.2 میلیون بات (6.1 میلیون دلار) پرداخت او به حزب و گفت: این وام شد.

“وام هستند که درآمد و من در حال حاضر توضیح داد: این به [کمیسیون] وقتی که من احضار شد به ارائه اطلاعات در مورد وام دو ماه پیش” او گفت: اواخر سال گذشته با توجه به رسانه های محلی.

قوانین مربوط به احزاب سیاسی در تایلند می گویند که هیچ یک “ممکن است کمک نقدی دارایی یا مزایای دیگر به ارزش بیش از 10 میلیون بات ($315,000) به یک حزب سیاسی.”

حکم مواجه شد با صدای بلند بوس در آینده جلو, پارتی, مقر, که در آن حامیان جمع شده بودند روز جمعه برای تماشای یک نمایش به حکم بودن خوانده و پیش از آن در روز هشتگ #SaveFutureForward شروع روند در رسانه های اجتماعی.

دانکن McCargo مدیر نوردیک موسسه مطالعات انجام شده در دانشگاه کپنهاگ می گوید که حاکم است ناامید کننده برای توسعه تایلندی سیاست است.

“شش میلیون مردم رای دادند که حزب” او می گوید. “بسیاری از کسانی که مردم در حال حاضر احساس محروم و بیگانه و در حال حاضر آنها در حال رفتن به احساس بیشتر از آن.”

برخی از ناظران می گویند تصمیم دادگاه به لحاظ سیاسی با انگیزه هستند.

“آینده رو به جلو است آخرین در یک خط طولانی از احزاب مخالف سیاسی در تایلند به ممنوع” Francisca کاسترو یک عضو پارلمان در فیلیپین و عضو گروه آسه آن نمایندگان مجلس برای حقوق بشر (APHR) در بیانیه ای گفت:. “این است که به طور فزاینده آشکار است که هر که به دنبال تهدید نظامی و استقرار سیاسی هژمونی تحمل نخواهد شد.”

از آنجا که حزب تاسیس در سال 2018 بیش از 25 موارد قانونی آورده شده است در برابر آن و اعضای آن است. Thanathorn رد صلاحیت شد از صندلی خود را در مجلس بیش از این اتهام که او نقض رسانه shareholding قوانین در نظر گرفته شده برای ایجاد یک سطح میدان بازی میان نامزدهای سیاسی. او با رد این اتهامات گفته او انتقال مالکیت سهام قبل از انتخابات.

این FFP دقت اجتناب انحلال در اواخر ماه ژانویه زمانی که دادگاه قانون اساسی این حزب گناه نیست در یک مورد که در آن ادعا کرده بود تلاش برای سرنگونی سلطنت است که قدرت کارگزار در تایلند دولت و متهم را از داشتن لینک کلیک کنید برای روشن فکران یک جامعه مخفی است که نظریه پردازان توطئه می گویند به دنبال سلطه بر جهان.

این حزب موفقیت سریع ممکن است منجر به سقوط آن. اگر چه در تایلند برگزار شد و انتخابات عمومی در سال 2019 نظامی کلی که در تصرف و کنترل در 2014 کودتای نظامی نصب شده بود به عنوان نخست وزیر تحت قوانین انتخاباتی ایجاد شده تحت حکومت نظامی قرار گرفتهاند. نظامی به رهبری دولت است که با حمایت از سلطنت منحل شده است چند طرفدار دموکراسی احزاب در دو دهه گذشته است.

“این FFP دیده می شد به عنوان یک تهدید وجودی; در بسیاری از راه های آن ایستاده بود برای مجموعه ای از ایده ها و ارزش ها که در تضاد به ارزش نظامی که قدرت را در سال 2014” McCargo می گوید.

هنوز هم با این انحلال ممکن است طلسم مرگ آن است. Thanathorn گفته است که یک حزب جدید است که در حال حاضر در حال راه اندازی در آماده سازی برای آینده رو به جلو انحلال.

“قلب ما و روح متعهد به آوردن دموکراسی و برابری در تایلند که در آن هر کس حقوق و آزادی” Thanathorn گفت: در ماه دسامبر با توجه به رسانه های محلی. “یک حزب را می توان منحل کرد ولی نه ایدئولوژی یا آن را حل کنیم. اگر حل شده یکی از جدید تاسیس خواهد شد. اگر محلول ما مبارزه خواهد کرد ،

نوشتن به امی Gunia در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>