یک طرح را به جورج فلوید مورد به U. N. برجسته قدیمی دهه تنش بین حقوق مدنی و حقوق بشر

یکs مردم در سراسر جهان به خیابان ها ریختند تا خواستار عدالت در پی جورج فلوید را قتل پرونده چهار شرکت سابق مینیاپولیس ماموران پلیس دخیل در مرگ او در حال حاضر شروع: Derek چوین سفید افسر فشرده زانو خود را به Floyd گردن برای نزدیک به دو ساعت با اتهام قتل درجه دوم و سه نفر دیگر از افسران در حال حاضر با کمک و معاونت در جرم. اما وکلای مدافع فلوید, خانواده, S. Lee مریت و بنیامین Crump نیست به دنبال تنها به ایالات متحده جنایی-سیستم عدالت. آنها اعلام کرده اند که آنها نیز به طرح این موضوع در سازمان ملل متحد کمسیون حقوق بشر.

مریت و Crump نیز به نمایندگی از خانواده های دو آمریکایی های آفریقایی تبار که مرگ را شوکه عمومی در هفته های اخیر—Breonna تیلور و Ahmaud Arbery—و در گذشته مشغول به کار در دیگر مشخصات بالا, قتل, پرونده های مربوط به خشونت پلیس مانند اریک گارنر و مایکل براون. و این اولین بار نیست مشتریان خود رفته اند به سازمان ملل: در سال 2014 مایکل براون پدر و مادر به قلب غم انگیز شهادت قبل از سازمان ملل متحد کمیته مبارزه با شکنجه در ژنو است. همان سال کمیسیون حقوق بشر اعلام کرد که گارنر و براون موارد “اضافه شده موجود ما نگرانی های دیرینه شيوع تبعیض نژادی مواجه آفریقایی-آمریکایی ها به خصوص در رابطه با دسترسی به عدالت و تبعیض آمیز پلیس شیوه است.”

به عنوان مریت و Crump رویکرد سازمان ملل و دخالت جامعه بین المللی توجه به تنش هایی که وجود داشته است برای بیش از نیم قرن در درون جنبش برای آمریکایی آفریقایی حقوق. برای بسیاری از تاریخ سیاه و آزادی مبارزه در ایالات متحده مدنی رهبران و سیاستمداران مورد استفاده در اصطلاح حقوق مدنی برای مشخص کردن هدف از این جنبش برای به دست آوردن حقوق برابر در این کشور; دوره که زمان حاضر مقايسه شده است شناخته شده است به عنوان جنبش حقوق مدنی. اما نه هر کس در آن زمان فکر می کردم که حقوق مدنی بودند هدف.

مالکوم ایکس که رها فلسفه از ناسیونالیسم به نفع فراگیر تر انترناسیونالیسم یک فلسفه است که با هدف تشویق allyship با مردم مظلوم جهان — اندرز آمریکایی های سیاه و سفید در اواسط دهه 1960 به ترک داخلی در دستور کار برای حقوق مدنی در حمایت بین المللی در دستور کار برای حقوق بشر. در واقع این تلاش بوده است به نام “کار ناتمام از مالکوم ایکس” که آمد به غم انگیز توقف زمانی که او ترور شد در فوریه. 21, 1965. مشکل با حقوق مدنی مالکوم معتقد بود که چنین فریم های تعریف شده این موضوع به عنوان یک داخلی موضوع متمرکز تضمین آمریکایی های آفریقایی تبار دسترسی برابر به حقوق شهروندان آمریکایی است. در نظر او که محدود پتانسیل جنبش چپ و سیاه مردم در رحمت از دولتی که تا به حال نادیده گرفته و آن درخواست برای برابری از آنجا که پس از جنگ های داخلی عصر.

مالکوم ایکس بود هیچ غریبه ای به خشونت پلیس. در Malcolm X: یک زندگی از اختراع مجدد, Manning Marable به یاد می آورد بدنام حادثه مربوط به پلیس لس آنجلس و ملت از اسلام در سال 1962 که بار خوانده شده مانند یک داستان پاره پاره از عناوین امروز. در تاریخ 27 آوریل سال 1962 در حالی که اعضای ملت ارائه شد لباس از خشک و تمیز خود را به مسجد دو افسر پلیس سفید که در یک معامله کردن با نزدیک شدن به مردان مؤمن لباس به سرقت رفته بودند. جزئیات تیره بر آنچه به دنبال. پس از هل دادن و تنه زدن و خواهان بازگشت به بالا که خریداری حداقل 70 اضافی ماموران به صحنه مسجد بود حمله کردند. آنچه روشن است این است که 15 دقیقه بعد هنگامی که گرد و غبار حل و فصل شد “هفت مسلمانان بودند شات” Marable توضیح می دهد. آنها شامل رونالد استوکس یک جنگ کره دامپزشک بود که به ضرب گلوله از پشت سر در حالی که تلاش برای تسلیم شدن است. کمتر از یک ماه بعد مالکوم ایکس تحویل یک تاول سخنرانی در برابر L. A. مسئولان شهرستان برای تمایل خود را برای تحمل خشونت پلیس.

خود را تاریخ ثابت در یک محل: ثبت نام به صورت هفتگی زمان سابقه عضویت در خبرنامه

توسط 1964 Malcolm X تا به حال با تقسیم معنوی خود مربی ایلیا محمد و NOI برای راه اندازی آنچه که او به نام سازمان آفریقایی-آمریکایی وحدت با شعار حمایت طلبی برای مردم سیاه و سفید به مجموعه ای از تفاوت های خود را کنار گذاشته و برای هدف مشترک از آزادی است. در کلاسیک سخنرانی “انتخابات و یا گلوله”—تحویل دو بار در مارس 3 و 12 سال 1964 کمتر از یک سال قبل از او ترور شد در Audubon سالن در هارلم—او کانال احساسات انقلابی War پاتریوت و صاحب پاتریک هنری که در سال 1775 از قضا گریه “give me liberty or give me مرگ است.” مالکوم تکرار این احساسات نزدیک به 200 سال بعد وقتی که او اعلام کرد در تکرار دوم از گفتار “این انتخابات و یا گلوله. این آزادی و یا از آن مرگ است. این آزادی برای همه و یا آزادی برای هیچ کس.”

در پایان این سخنرانی مالکوم اندرز سیاه و سفید آمریکایی به رویکرد آزادی خود مبارزه از بین المللی دیدگاه که reframe مبارزه به عنوان یکی نه برای حقوق مدنی اما حقوق بشر که آنها را می توان تحت عنوان به دنبال کمک از جامعه بین المللی است. “هنگامی که شما در گسترش حقوق مدنی مبارزه به سطح حقوق بشر” اعلام کرد در مارس 3, “شما می توانید پس از آن را به صورت سیاه و سفید در این کشور قبل از سازمان ملل در U. N.,” او همچنین توضیح داد که چگونه او را دیدم تفاوت بین حقوق شهروندی و حقوق بشر:

تمرکز خود را در, حقوق بشر, این معنی نیست که او داده بود تا امکان برنده مدنی برابری در ایالات متحده است. در واقع مالکوم بر این باور است که در حالی که انقلاب در طول تاریخ شده است, خونین, U. S. شد منحصر به فرد قرار است برای یک انقلاب عاری از خونریزی “[امروز]” او اظهار داشت: “این کشور می تواند تبدیل شدن به درگیر در یک انقلاب است که نمی خواهد به خونریزی. همه او را به انجام است که به مرد سیاه پوست در این کشور همه چیز را که او را به علت همه چیز است.”

مالکوم ایکس که فلسفه سیاسی آزادی شد و تأکید کرد با شعار “هر وسیله لازم” به نام برای یک انقلاب است که سرنگونی سیستم سفید برتری به جای ادغام سیاه پوستان به آن است. حتی پس مانند مارتین لوتر کینگ جونیور مالکوم بر این باور بودند که چنین انقلاب را می توان از طریق ابزارهای مسالمت آمیز. در حالی که به اعتقاد او مردم حق دارند از خود دفاع کنند اگر حمله به او توصیه سفید امریکا به گوش دادن به شاه و نه به صورت جایگزین.

فقط ماه قبل از این سخنرانی مالکوم ایکس و دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور ملاقات کرده بود برای اولین و تنها بار. دو مرد بودند در کاپیتول هیل برای حضور در سنا در جلسه در مدرسه تبعیض نژادی و تبعیض. مالکوم که تلاش کرده بود در موارد متعدد برای رسیدن به شاه بود و conversed گسترده با همسر پادشاه Coretta با نزدیک شدن جنوبی وزیر با دست خود را دراز. در حالی که دوربین را دیدم که در استقبال یکدیگر مالکوم ابراز تمایل خود را به مشارکت بیشتر با پادشاه جنبش است. “من پرتاب خودم را به قلب, حقوق مدنی, مبارزه,” او گفت: پادشاه. او توضیح داد قصد او بیشتر در سخنرانی خود زیر ماه: “ما تزریق خودمان به حقوق مدنی مبارزه” او اظهار داشت: “ما قصد داریم به گسترش آن از سطح حقوق مدنی به سطح حقوق بشر است.”

امروز به عنوان سیاه و سفید امریکا هنوز هم فشرده تحت وزن سفید برتری و خشونت از جمله قتل های فراقضایی که مبارزه همچنان ادامه دارد. با نسل جدید آغوش Malcolm X ایده که حقوق بشر است که راه به آزادی کار از گسترش مبارزه همچنان ادامه دارد بیش از حد.

مورخان’ دیدگاه در چگونه گذشته به اطلاع در حال حاضر

اریکا L. کلمن یک پژوهشگر از تاریخ ایالات متحده و نویسنده است که خون اقامت خالص: آمریکایی های آفریقایی تبار, آمریکایی های بومی و مخمصه نژاد و هویت در ویرجینیا سابق و رئیس کمیته وضعیت آفریقایی آمریکایی لاتین/یک آسیایی آمریکایی و آمریکایی های بومی (ALANA) مورخان و ALANA تاریخ در سازمان ملل مورخان.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>