سرد اجلاس در هاوایی افکن افزایش متحده-چین تنش

تیاو chilliest محل در هاوایی این هفته — دیگر از قله های مانوالوا و Kea که به سختی گل رز بالاتر از نقطه انجماد — بود Hickam پایگاه نیروی هوایی در هونولولو که در آن وزیر امور خارجه مایک Pompeo ملاقات همتای چینی خود, وزیر امور خارجه یانگ Jiechi در میان افزایش تنش بین دو کشور قدرتمند ترین.

سرد جو مشهود بود و در هر دو طرف مطلوب زیادتری از این نشست که نام آن را “سازنده” اما بیشتر برجسته مسائل است که تقسیم سازمان ملل از جمله COVID-19 چین حرکت برای تقویت گرفتن آن در هنگ کنگ و تایوان و استقلال و پکن شیوه های تجارت و درمان آن کشور اویغوری اقلیت مسلمان در غرب سین کیانگ استان است.

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijuan گفت یانگ گفت Pompeo که در حالی که چین به دنبال “هماهنگی و همکاری و ثبات” آن را به دفاع از قلمرو خود آن امنیت و منافع خود است. ژائو گفت: پکن “قاطعانه مخالف دخالت ایالات متحده در هنگ کنگ امور” است که تایوان بخشی از چین است و مارک پکن مخالفت با قانون رئیس جمهور تهمت امضا در روز Pompeo و یانگ ملاقات اجازه تحریم ها علیه مقامات چینی که شرکت در توقیف از Uighurs در شمال غربی چین است.

سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus گفت Pompeo “تاکید مهم منافع آمریکا و نیاز به به طور کامل متقابل روابط بین دو ملت در سراسر تجاری امنیت و تعاملات دیپلماتیک.” Pompeo گفت: در ژوئن 18, صدای جیر جیر که یانگ به او گفت چین به تعهدات خود برای خرید $200 میلیارد دلار از دانه های سویا و دیگر آمریکایی محصولات کشاورزی تحت اولین مرحله از ملت Jan. 15 قرارداد های تجاری. در کتاب جدید خود, مشاور امنیت ملی, جان بولتون مدعی است که تهمت التماس رئیس جمهور چین به خرید که از کشورهای حیاتی برای انتخاب مجدد او برای کمک به او را برنده دور دوم.

حتی اگر چین خرید بیشتر و سویا و روابط بین چین و ایالات متحده آمریکا در حال سقوط است که کارشناسان می گویند تسریع خواهد شد در ماه های آینده سیاسی و اقتصادی دلایل در هر دو طرف اقیانوس آرام. تنش گسترش از بازی سرزنش بین یازدهم و مغلوب ساختن پیشی جستن بیش از coronavirus همه گیر برای هر دو کشور’ من-برای اولین بار سیاست های اقتصادی و افزایش jousts از دریای چین جنوبی به نیمه هادی ها و ماهواره ها. “ایالات متحده-چین در ارتباط است عنوان به سرعت رو به پایین و من نمی بینم بسیاری از خاموش رمپ در شش ماه آینده می گوید:” Zack Cooper, چین متخصص در American Enterprise Institute.

Coronavirus’ ریشه در چین و پکن حرکت می کند در برابر دلار هنگ کنگ داده اند چین جنگ طلبان در واشنگتن دست بالا بیش از متوسط بیشتر مقامات که تلاش کرده اند به مذاکره معاملات تجاری فعلی و سابق آمریکا می گویند. به رهبری مایکل Pillsbury و لوئیس “روروک مخصوص بچه ها” لیبی در موسسه هادسون دن Blumenthal در آمریکا سازمانی موسسه و دیگران آنها به نفع تقابل بر سر سازش با این استدلال که روابط یک بازی با حاصل جمع صفر.

“به عنوان (Xi) ساخته شده است تا جزایر در دریای چین جنوبی به او وعده داده شده هرگز به militarize آنها را رسوا وعده خود نادیده بین المللی احکام و اعزام کشتی های در بسته برای ارعاب همسایه پکن حکم,” لیبی نوشت: در تاریخ 29 آوریل در منافع ملی است. “متعهد به حفاظت از مالکیت معنوی او فعال در حال انجام سرقت و تهدید و اجبار ineluctably تضعیف صنایع از دموکراسی های پیشرفته و سپس فشرده رو به جلو در چین به تازگی به دست اورد از مزایای.”

آینده انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده است بیشتر تقویت مذاکرات با دست. بدسم, شوهر, نصب, مشکلات در خانه مغلوب ساختن پیشی جستن است و بدبختانه از پکن به دنبال کمک به بولتون استدلال می کند در کتاب جدید خود به دشوار بودن در چین به عنوان کلید خارجی سیاست تخته در او دوباره انتخابات پلت فرم. در ضمن presumptive دموکراتیک نامزد جو بایدن مشاوران اصرار او را به سختی ایستاده در روابط با چین برای دفع تهمت اتهامات که او را نرم در کمونیسم.

این سوال نگران کننده است که در آن خطوط نبرد در ظهور مرحله نهایی مسابقات خواهد بود کشیده شده است. در جنگ سرد تعریف خط مقدم بود و پر مخاطره و پر هزینه اما آنها معمولا قابل مشاهده بر روی نقشه و یا حداقل در یک نظارت photo. امروز flashpoints چیزی مانند فولدا شکاف که در آن ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی تانک رو خاموش دهه محاصره کوبا یا زبیگنیو برژینسکی را “هلال بحران” که در آن ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی می جنگیدند جانشین جنگ از افغانستان به آنگولا و نیکاراگوئه.

صحبت از یک جنگ سرد جدید با پیشنهاد متعارف یا هسته ای رویارویی نظامی است پر از شکوفه های فعلی و سابق آمریکا و دیگر مقامات می گویند و صحبت از برتری نظامی در غرب اقیانوس آرام است “هذلولی” می گوید: یک زمان ارتش آمریکا رسمی.

این بدان معنا نیست که وجود خواهد داشت بدون تلفات. این جبهه در حال حاضر زنجیره تامین, تجارت و سرمایه گذاری 5G و هوش مصنوعی نیمه هادی ها و استراتژیک فلزات امنیت سایبری و ماهواره. این بدان معناست که آمریکا در رقابت با چین در یک سطح میدان بازی از امریکا تا کنون با آن مواجه است. “اتحاد جماهیر شوروی بود کلاهک های هسته ای و موشک های قاره اما در مورد آن می گوید:” یکی از ما اطلاعات رسمی. “اما در هر رابطه دیگری آن را یک کشور جهان سوم. چین نمی کنه.”

بزرگترین خطر این لحظه ناشی از ضعف و همچنین پیش بینی غلط آن را به عنوان اغلب در نقاط عطف در تاریخ به عنوان دو کشور سرزنش یکدیگر برای مشکلات خود را. مغلوب ساختن پیشی جستن قابل مشاهده هستند در آمریکا در خیابان های سرسام آور بیکاری اعداد عقب مانده سنجی coronavirus تلفات دادگاه عالی تصمیم گیری و عصبانی خاطرات.

یازدهم تا مشکلات خود را از جمله ناآرامی در هنگ کنگ ظهور COVID در پکن پوش بک از چین شرکای تجاری بیش از آن در درمان Uighurs و ضبط 6.2 درصد بیکاری در ماه فوریه است. دو رکن اصلی Xi سیاسی گرفتن رشد اقتصادی و ثبات سیاسی شده اند متزلزل همه گیر و ناآرامی ها در هنگ کنگ و مالی این کشور آسیب پذیری قابل مشاهده بود به برخی از مقامات در اوایل سال 2007 هنگامی که پس از آن-ون جیابائو هشدار ملی است که رشد اقتصادی آن بود “بی ثبات نامتعادل و ناهماهنگ و غیر قابل تحمل.”

چین تلاش برای به دست آوردن آنچه یازدهم نظر به جایگاه شایسته خود را در جهان نیز مانع از کیفیت برخی از محصولات آن صادرات است. ایالات متحده دادستان متهم ژوئن 18 که 140,000 چینی N-95 facemasks بودند معیوب و یک مارس 2019 دولت بریتانیا گزارش یافت نقص جدی در Huawei تجهیزات مخابراتی ناشی از عدم “مهندسی پایه شایستگی و امنیت سایبری بهداشت است.”

پکن استفاده از آن اقتصادی عضله را به کشورهای در حال توسعه بیشتر وابسته به آن حسن نیت; استفاده از آن از روسیه به سبک رسانه های اجتماعی تبلیغات برای بهره برداری سیاسی, اجتماعی و اقتصادی بخش; و اولیه آن تاخیر و مبهم در گزارش COVID-19 اپیدمی در ووهان بیگانه اند سازمان ملل در آسیا و آفریقا و اروپا آن را به حال شده است در تلاش برای پرورش.

مغلوب ساختن پیشی جستن, اما, است تضعیف اعتبار امریکا را به عنوان صالح قوی و قابل اعتماد متحد می گویند برخی از زمان دولت نظامی و مقامات اطلاعاتی همه آنها صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن به انتقاد از رئیس جمهور. خود را در دشمنی با اتحادیه اروپا بیش از مالیات, اقتصاد دیجیتال و دیگر مسائل و تلاش خود را به قلدر آمریکا و متحدانش در اروپا و شرق آسیا و استرالیا به افزایش هزینه های دفاعی تقلید چین سرکوبگر دیپلماسی بیشتر از آنها در امریکا سنتی تکیه بر ارزش های مشترک و همکاری های بین المللی گفت: یکی زمان رسمی درست ساحه با پکن با وجود آن اشتباه.

با وجود هاوایی جلسه تنش هستند به احتمال زیاد به تشدید از اینجا. چین وعده داده است به مقابله به مثل برای هر گونه تلاش برای تحریم مقامات آن بیش از درمان Uighurs و مقامات ایالات متحده در حال بررسی گزینه های تلافی جویانه است که آنچه آنها فکر می کنم چین آسیب پذیری. بیش از 270 چین مربوط به صورتحساب مورد نظر در کنگره و مقامات می گویند که رو به رشد مشکلات در خانه مغلوب ساختن پیشی جستن است به احتمال زیاد به اعمال دقیق تر گزینه از لیست از اقدامات دولت او شده است با توجه به بدون مشورت با قوه مقننه است.

در یک صدای جیر جیر در ژوئن 18 مغلوب ساختن پیشی جستن مطرح شده چشم انداز اقتصادی معادل متقابل مطمئن تخریب, به tweeting که “. . . “ایالات متحده قطعا حفظ سیاست گزینه تحت شرایط خاص از کامل ترین جدایی از چین” روز قبل از, U. s. Trade Representative تا به حال رد گزینه های هسته ای در شهادت به خانه راه و وسیله کمیته گفت که او فکر نمی کنم معنای قطع کامل روابط اقتصادی با چین است “یک سیاست معقول گزینه در این نقطه”.

کامل ترین جدایی آسان تر است از انجام گفت. علاوه بر وابستگی متقابل در یکی دیگر از محصولات, خدمات و بازارهای چین در حال برگزاری است بیش از 1 تریلیون دلار بدهی ایالات متحده و برخی از بزرگترین ذخایر عناصر خاکی کمیاب مورد نیاز برای ایجاد یک طیف گسترده ای از تجهیزات با تکنولوژی بالا. دلار همچنان ارز ذخیره جهان و ایالات متحده است که هنوز هم در چین مهمترین بازار صادرات.

اما آن را در حال حاضر روشن است که وضع موجود بین جهان بزرگترین قدرت های غیر قابل تحمل است که یک کلید آمریکایی فرض در مورد آن – که اصلاحات اقتصادی آغاز شده توسط رئیس جمهور دنگ ژیائوپینگ * 40 سال پیش می رسم چین به برادری از دموکراسی های سرمایه داری – ممکن است به عنوان خطاپذیر به عنوان باور در سال 1914 که انگلیس و آلمان و روسیه هرگز به جنگ بروید زیرا رهبران خود بودند همه مربوط است.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>