این می تواند آزار دهنده برای اجرا از باتری گوشی های هوشمند قدرت و حتی بیشتر تحریک کننده برای پیدا کردن کسی که با یک کابل شارژ در نیک از زمان تنها به کشف آن را سازگار با دستگاه خود را.

یک راه حل ممکن است که از یک منبع بعید است: اتحادیه اروپا است.

قانونگذاران اتحادیه اروپا توافق کردند در این هفته به نونهالان با یک برنامه ریزی برای فشار به تولید کنندگان دستگاه — یعنی اپل به استفاده از همان استاندارد شارژر برای دستگاه های خود را.

در اروپا از آن می تواند طلسم پایان از آی فون را امضا کابل رعد و برق. و با وجود اعتراضات از اپل تصمیم ممکن است نیروی فن آوری های غول پیکر به اتخاذ جهانی کابل شارژ برای کاربران در سراسر جهان است.

چه اتحادیه اروپا می خواهند ؟

با هدف کاهش زباله های الکترونیکی, اروپایی مقامات درخواست شده است سازندگان تلفن همراه به توافق مشترک کابل شارژ برای بیش از یک دهه است. در سال 2011 آنها حتی قرار دادن یک ویدیو نشان دادن چند نفر از همان قاشق برای نشان دادن چگونه “زندگی آسان است زمانی که یک راه حل رضایت همه است.”

سازمان دیده بان| اروپا تبلیغ ترویج استاندارد شارژر برای همه گوشی های هوشمند است.

در حالی که اکثر دستگاه های جدید در حال حاضر با استفاده از همان نوع USB اتصال محصولات اپل باقی می ماند عمده نقاط دورافتاده با اپل و بیشتر iPads ها هنوز شارژ و انتقال داده ها از طریق شرکت های اختصاصی پورت رعد و برق.

در اوایل سال 2009 عمده تولید کنندگان تلفن همراه توافق برای هماهنگ کردن خود شارژر و اتخاذ میکرو USB استاندارد است. اپل در بر داشت یک راه حل هر چند آن را به فروش آداپتور و در نهایت نگه داشته و خود را جدا از نوع اتصال.

در روز پنج شنبه اعضای پارلمان اروپا (پارلمان اروپا) اکثریت رای (582-40) در نهایت به دریافت یک دسته در این مشکل به زودی. آنها به دستور اتحادیه اروپا, کمیسیون اروپا, قوه مجریه به اقدام جولای و “معرفی مشترک شارژر بدون هر گونه تاخیر بیشتر.”

لهستانی MEP رضا تون خدمت در پارلمان اروپا کمیته حمایت از مصرف کننده. (rozathun.pl)

لهستانی MEP رضا تون گفت که آنها انتظار یک پیشنهاد برای ایجاد یک استاندارد مشترک شارژر برای گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال و کتاب های الکترونیکی خوانندگان و قرص و دستگاه های مشابه در شش ماه آینده.

این قطعنامه نیست ذکر است که چه نوع از شارژر باید به تصویب رسید اما USB-C استاندارد است که در حال حاضر شایع ترین در میان دستگاه های جدیدتر.

آیا این واقعا کمک به کاهش زباله ؟

اروپا قانونگذاران می گویند آن را یک تفاوت بزرگ در کاهش زباله های الکترونیکی. وضوح خود را یادداشت “حدود 50 میلیون تن زباله های الکترونیکی تولید شده در سطح جهان در هر سال به طور متوسط بیش از 6 کیلوگرم به ازای هر فرد است.”

آن را می گوید تعداد فزاینده ای از مردم خود را بیش از یک دستگاه و الکترونیک تمایل به گذشته بسیار طولانی است.

“این روند منجر به تولید بیشتر زباله های الکترونیکی از جمله شارژر” به وضوح می خواند.

به پارلمان اروپا’ هدف این است که برای کاهش این تعداد از شارژر های مختلف که کاربران نیاز به خرید و که در نهایت در نهایت در محل های دفن زباله.

“ما در حال غرق شدن در اقیانوس پلاستیک, کابل, شارژر و دیگر زباله های الکترونیکی,” تون گفت.

اپل اگر چه می گوید ساخت کاربران پرتاب کردن خود از رعد و برق کابل واقع خواهد شد اضافی ایجاد زباله و irk مشتریان.

آنچه می تواند به این معنی کانادایی?

اگر اپل مجبور است مطابق با استانداردهای اروپایی با نصب یک اتصال جهانی — از بین بردن آن نور بندر — بعید است این دره سیلیکون کرگدن را ایجاد اروپا-خاص آی فون و آی پد ، به عبارت دیگر چنین اصلی در طراحی مجدد احتمالا نورد در سراسر دستگاه های جدید اپل در سراسر جهان است.

USB-C استاندارد باقی مانده است رایج ترین اتصال به گوشی های هوشمند جدید دیگر از آی فون اپل. (الکساندر Evgenyevich/Shutterstock )

ژان فیلیپ بوچارد, معاون رئیس جمهور در ارتباطات و فن آوری تجزیه و تحلیل شرکت IDC کانادا گفت اپل است “نه از نوع سازنده سخت افزار است که به طراحی یک دستگاه خاص فقط برای یک بازار است.” وی با اشاره به چند تغییرات جزئی از آی فون وجود دارد برای کشورهای مختلف است اما به طور عمده برای تنظیم به صورت محلی با استفاده از باند فرکانس.

چه نوع از شارژر در دسترس هستند در حال حاضر ؟

آلمانی MEP Andreas شواب پیشنهاد اروپایی قانونگذاران به خاطر کاهش تعداد شارژر “از 30 تا تنها 3” از سال 2009.

USB-C است که در حال حاضر رایج ترین نوع شارژر جدید برای گوشی های هوشمند است. اخیر, سامسونگ, گوگل, موتورولا, هواوی, HTC و LG مدل تمام آن را داشته باشد. USB-C به طور کلی تضمین می کند سریع تر شارژ و انتقال داده ها نسبت به انواع قدیمی تر از USB اتصالات. آن را نیز برگشت به معنی یک کاربر کمتر به احتمال زیاد برای صدمه زدن به یک دستگاه با تلاش برای جم در اتصال راه اشتباه است.

میکرو USB اتصالات ممکن است بزرگتر و کندتر اما آنها هنوز هم مورد استفاده در مدل های پایین تر پایان در بازار است.

اپل اختصاصی روشنایی کابل باقی مانده است بسیار محبوب با توجه به حجم خالص اپل در بازار. اپل دیگر علنا افشا چگونه بسیاری از آن را به فروش می رساند اما در سال 2018 این شرکت گفت: آن را به حال حمل دو میلیارد دستگاه های تلفن همراه به روز.

چه اپل می گویند در مورد تغییر ؟

اپل عقب رانده برابر استاندارد اتصالات کرد و گفت: این تغییر را ایجاد زباله های تر و از بین بردن روشنایی کابل لازم نیست.

“ما معتقدیم قوانین و مقررات است که نیروهای انطباق در سراسر این نوع از اتصال ساخته شده را به تمام گوشی های هوشمند وجود نوآوری به جای تشویق آن صدمه خواهد مصرف کنندگان در اروپا و اقتصاد به عنوان یک کل” اپل در بیانیه ای گفت: پیش از این در ماه ژانویه است.

این شرکت با راه اندازی یک مطالعه توسط کپنهاگ اقتصاد شرکت تحقیقاتی نشان داد که “مصرف کننده آسیب” —هزینه به مصرف کنندگان از یک نظارتی موظف به حرکت به یک مشترک شارژر هزینه حداقل 1.5 میلیارد یورو ($2.2 میلیارد دلار) و این که مزایای زیست محیطی خواهد مجموع کمتر از 10 درصد از این مبلغ است.

استوارت رابینسون انگلستان-مدیر بر اساس این گوشی جزء فن آوری خدمات در استراتژی تجزیه و تحلیل ترافیک گفت: اپل مقاومت در برابر تغییر است و به احتمال زیاد با توجه به سود آن را می سازد از تولید و فروش خود را با لوازم جانبی.

“آنها با اضافه کردن یک نشانه گذاری برای شارژر است که تنها می تواند مورد استفاده برای دستگاه های خود را,” او گفت:.

اما به خاطر محیط زیست گفت: آنها واقعا باید در هیئت مدیره با یک رابط استاندارد.

آنچه در مورد شارژ بی سیم?

شارژ بی سیم ممکن است به اثبات می شود یک دراز مدت راه حل, اما تنها اگر همه سازندگان گوشی های هوشمند می توانید پشت یک استاندارد به معنی یک نوع از شارژر می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای گوشی های مختلف.

تولید کنندگان در حال حاضر در حال حرکت در این جهت است. بر خلاف شارژ کابل و برخی از شارژر بی سیم می تواند اداره کند جدیدتر اپل و سامسونگ و ال جی گوشی های, در میان دیگران.

USB-C به کابل رعد و برق آداپتور دیده می شود در یک فروشگاه اپل. (جان Gress/فردا نیوز)

برخی از شارژر حتی با یک ویژگی پاداش: توانایی شارژ یک گوشی بی سیم از earbuds و ساعت هوشمند همه در همان زمان.

جدیدتر نوع شارژر باقی مانده کمتر شایع, اگر چه, و رابینسون اشاره کرد آنها هنوز هم نمی به طور گسترده ای در دسترس در کافه ها و فرودگاه ها.

“شارژ بی سیم,” او گفت: “هنوز هم مدینه فاضله است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im