7-روز “کاهش خشونت’ مقابله وعده داده شده توسط طالبان برای آغاز شب جمعه: وزارت امور خارجه رسمی

(اسلام آباد) — هفت روز “کاهش خشونت” مقابله وعده داده شده توسط طالبان آغاز خواهد شد در شب جمعه یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت: بدون تعیین دقیق زمان. که شروع خواهد شد شمارش معکوس برای امضای توافق صلح میان طالبان و ایالات متحده در پایان ماه.

که توافقنامه صلح به امضا در دوحه قطر در فوریه. 29 هموار راه را برای خروج نیروهای ایالات متحده و داخل افغانستان مذاکرات است. وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: توافقنامه صلح نیز منجر به نهایی دائمی آتش بس.

“ما در حال آماده سازی برای ورود به محل در فوریه 29,” Pompeo در بیانیه ای گفت. “داخل افغانستان مذاکرات به زودی شروع خواهد شد پس از آن خواهد ساخت و در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

وزارت امور خارجه رسمی صحبت می کرد به شرط ناشناس ماندن به بحث در مورد معامله.

اما راه پیش رو مملو از مشکلات است.

آن را هنوز هم روشن نیست که نمایندگی کابل در میز مذاکره برای داخل افغانستان مذاکرات در نظر گرفته کلیدی ستون در پیدا کردن یک صلح پایدار در این کشور جنگ زده. از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در اوایل این هفته اعلام کرد رئیس جمهور اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری در سپتامبر برگزار شد اما رقبای خود را به سرعت محکوم کرد و خود را برنده شوید.

طالبان حاضر به صحبت کردن با اشرف غنی احمدزی و دولت نیز محکوم به نتایج انتخابات گفت: آنها بحث خواهد شد به نمایندگان دولت اما تنها به عنوان عادی افغان

Pompeo بیانیه نمی گویند که شرکت در داخل افغانستان مذاکرات از کابل گفت که “‘داخل افغانستان مذاکرات به زودی آغاز خواهد شد” پس از امضای قرارداد در دوحه “خواهد ساخت و در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

طالبان صادر شده خود را در بیانیه ای در کاهش خشونت مقابله.

“هر دو طرف در حال حاضر ایجاد یک مناسب وضعیت امنیتی پیش از امضای تفاهمنامه تاریخ گسترش دعوت نمایندگان ارشد کشورهای متعدد و سازمان برای شرکت در مراسم امضای ایجاد ترتیبات برای آزادی زندانیان ساختار یک مسیر برای داخل افغانستان مذاکرات با احزاب سیاسی مختلف کشور و در نهایت زمینه سازی برای صلح در سراسر کشور با خروج همه نیروهای خارجی” طالبان در بیانیه ای گفت جمعه.

طالبان افزود که آنها نمی خواهد اجازه می دهد تا “سرزمین افغانستان را در برابر امنیت دیگران به طوری که مردم ما می توانید یک زندگی صلح آمیز و مرفه زندگی در زیر سایه یک نظام.”

___

لی گزارش از واشنگتن است.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>