5 نکته برای ماندن مولد و ذهنی سالم در حالی که شما در حال کار از خانه

With گسترش این رمان coronavirus مؤثر همه چیز از مسافرت های بین المللی به در دسترس بودن از ضد عفونی کننده دست, کاهش COVID-19 در ایالات متحده تبدیل به یک نگرانی رو به رشد. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها الزامی یا توصیه است که به عنوان بسیاری از کارکنان که ممکن است کار از راه دور تا زمانی که این ویروس می تواند کاهش یابد.

بسیاری از مردم خیال بافی در مورد کار از راحتی از خانه خود كه رفت و آمد خود را در حمایت از خواب, خانواده, و یا ورزش زمان. اما کار از راه دور یک دو لبه شمشیر — مطمئن شوید که شما را وادار به ماندن در خانه اما می توان آن را سخت به تمرکز در واقع کار. این که آیا آن یک توده ای از لباس های شسته شده که به طور ناگهانی به نظر می رسد جذاب تر نسبت به کارفرمایان خود را به انجام لیست و یا سریع سه ساعته شراب خواری که یکی از Netflix بکشد شما نشان می دهد در حال مرگ بوده ام به تماشای ماندن مولد در خانه می توانید با کمی تلاش اضافی. به علاوه این جداسازی می تواند به سرعت تبدیل به یک downer برای کسانی که مورد استفاده برای معاشرت در محل کار. و برخی از مردم و البته ترجیح می دهند به ماندن در دفتر.

بنابراین اولین چیزی که برای اولین بار: شما احتمالا باید نشستن راست خوردن صبحانه و قرار دادن در برخی از شلوار. چه چیز دیگری می تواند به شما اقامت متمرکز در کار و ذهنی سالم در حالی که کار از راه دور? در اینجا چهار نکته از کار از خانه جانبازان و محل کار کارشناسان است.

نگه دارید تا تاریخ با ما روزانه coronavirus عضویت در خبرنامه با کلیک کردن در اینجا.

محل سکونت ،

سعی کنید به خودتان پیدا کردن یک اختصاص داده شده و راحت نقطه به کار است که شما می توانید خود را با کار و ترک زمانی که شما خاموش clock — این بدان معناست که دست مبل و قطعا از رختخواب.

“این قطعا کمک می کند تا اگر شما یک فضای اختصاصی برای کار از خانه می گوید:” از راه دور کارگر مت Haughey خالق طولانی مدت جامعه وبلاگ MetaFilter و نویسنده برای شل کردن. “من شروع به انجام این نوع از کار و نشستن در یک میز در وسط اتاق نشیمن من از سان فرانسیسکو آپارتمان 20 سال پیش بود و از آن درد به ماندن در کار است و نه قطع شود.”

از آن پس Haughey راه اندازی اختصاصی دفتر خانه که در آن او می تواند در و خاموش کردن حواس او را پرت. او همچنین به کتابخانه محلی به استفاده از Wi-Fi رایگان — اما با توجه به این که امروز از خانه کار می کنند توصیه هایی به منظور جلوگیری از گسترش COVID-19 عنوان را به یک محل عمومی است و به احتمال زیاد معکوس.

پیدا کردن دوستان

شما ممکن است پیدا کردن آن را آسان تر به مولد بدون خود بیشتر حرف همکاران به طور مداوم وزوز در گوش خود را. اما تعاملات اجتماعی — حتی با همکاران — می تواند به کاهش احساس انزوا و تنهایی. دانشگاه دورهام را دکتر Thuy-vy Nguyen که مطالعات اثرات تنهایی فکر می کند که اثرات روانی کار از راه دور برای مدت طولانی است که اغلب نادیده گرفته شده و یا نادیده گرفته و با وجود آن به عنوان یک عامل اساسی در روان ما خوب بودن و تیم پیوند.

“ما به تعامل اجتماعی” او می گوید. “آن را تسهیل همکاری و نزدیکی.”

برای کمک به پر کردن شکاف اجتماعی در حالی که کار از راه دور Nguyen توصیه می کند پیدا کردن یک همکار شما می توانید تا زمانی که شما احساس نیاز به صحبت با کسی. متناوبا دوستان با یک دوست که با این نسخهها کار در جای دیگر است و رفتن را از طریق همان تجربه است. رقص در اجتماعی تماس تصویری به جای شل و یا متن ایده بد نیست ،

باید یک طرح

Nguyen همچنین توصیه می کند که زمانی که به تنهایی کار شما باید بیشتر ساختار برنامه روزانه بیش از حد معمول.

“معمولا ما زمان و ساختار روز ما را تحت تاثیر قرار توسط افراد دیگر,” او می گوید. “شما در حال رفتن به تجربه روز خود را به عنوان فاقد طبیعی سازه است که شما معمولا اند. مردم ممکن است یک زمان سخت در برخورد با آن است. بنابراین یکی از چیزهایی که ما در تلاش برای درک تنهایی است که زمان صرف شده به تنهایی بهتر است اگر آن را ساختار.”

برای Haughey خود برنامه شامل چندین استراحت در طول روز یا به بازی با سگ خود را و یا گرفتن یک پیاده روی طولانی در اطراف محله و با شتاب روز را در ایمیل.

فکر می کنم در مورد چگونه شما در حال برقراری ارتباط

Haughey می گوید: این مهم به فراتر از ایمیل و استفاده از سایر ابزارهای دیجیتال است که می تواند بهتر تکرار در فرد تجربه دفتر و ارائه برای پاک کردن ارتباطات است.

“وجود خواهد داشت یک حس انزوا البته این بستگی به این دارد که چگونه به خوبی تیم خود ارتباط برقرار و یا چه مقدار از آنها در حال حاضر به آمپر تا ارتباطات با استفاده از ابزار های دیگر علاوه بر چهره به چهره گفتگو” او می گوید. او در ارتباط با تیم خود را با استفاده از برنامه های چت مانند شل و ویدئو کنفرانس خدمات مانند زوم. “صفحه نمایش-های دیگر است قاتل جنبه ای از مردم در همان صفحه:” او می افزاید. “اگر من در جلسه به ارائه پیشنهادات و انتقادات شانس میزبان های روی صفحه نمایش خود را به عنوان به خوبی پس ما همه به دنبال همان چیزی است که ما بازی شیر یا خط ایده ها در اطراف.”

دانشکده کسب و کار هاروارد را Prithwiraj “راج” Choudhury که مطالعات کنترل از راه دور کار می کنند و روابط بین جغرافیا و بهره وری در بر داشت یک راه حل جالب برای افزایش رفاقت در میان کارگران از راه دور: پیتزا ، در حالی که تحقیق در مورد کار از راه دور عادات در دفتر ثبت اختراع ایالات متحده — که در اجرا قوی تر “کار از هر نقطه” سیاست در سال 2011 — Choudhury کشف یک مدیر که به میزبانی هفتگی ناهار از طریق ویدئو کنفرانس.

“او خواهد نظم دقیق همان پیتزا تحویل داده می شود در همان زمان پس از این تیم را که مطابق با تجربه و هنوز هم احساس می کنم مثل یک تیم می گوید:” Choudhury. “این است که آینده کار, بنابراین ما فقط نمی تواند در حفظ و انجام مسائل در آشنایی با راه های ما برای ایجاد فرآیندهای جدید.”

ویژه داستان
چرا زیاده به تهدید Coronavirus ممکن است منطقی
مشکل با COVID-19 است که معلوم نیست چه کاری انجام دهید.

بعلاوه ارتباط بهتر در حالی که از راه دور می تواند کمک به حفظ ارتباط خود را با همکاران و مدیران و گزارش مستقیم. این نیز مهم است برای مدیران به منظور تشویق کارکنان برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود را و یا نگرانی در مورد یک پروژه خاص به طوری که آنها احساس نمی مانند آنها در حال رد کرد فقط به خاطر اینکه آنها در همان اتاق.

به یاد داشته باشید همه کار می کند متفاوت

مدیران باید به یاد داشته باشید که هر کارمند در واقع می خواهد به کار از خانه یک تغییر است که می تواند استرس زا برای برخی از. همانطور که شرکت ها به طور فزاینده ای حکم که بسیاری از کارکنان باید کار از خانه در طول coronavirus شیوع آن را کلیدی و ارتباط آنها را به عنوان آنجا که ممکن است و کمک به کارکنان مبارزه با تغییر, می گوید: Nguyen.

“اگر مدیریت در واقع نیروهای مردم به ماندن در خانه پس از آن که اضافه کردن یکی دیگر از لایه ای از استرس,” او می گوید. “دادن کارکنان به عنوان اطلاعات آنجا که ممکن است می تواند در کاهش بار ناشی از اختلال.”

لطفا از ارسال هر گونه راهنمایی, آگهی و داستان به [email protected]

نوشتن به پاتریک لوکاس در Austin [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>