قدرتمند cyclone ناودان ساحل یکشنبه در امتداد خط ساحلی از هند و بنگلادش که در آن بیش از 2.6 میلیون نفر فرار به پناهگاه در یک کوره تخلیه ساخته شده از همه بیشتر به چالش کشیدن با بیماری همه گیر کوروناویروس.

طوفان Amphan معادل یک دسته 3 طوفان شد, بسته بندی بادها تا 170 کیلومتر در ساعت و حداکثر gusts از 190 متر/ثانیه. مقامات هشدار داده آن می تواند باعث آسیب گسترده به خانه های شل و ول و موج طوفان ممکن است فشار آب دریا 25 کیلومتر داخلی, جاری شدن سیل در شهرستانها از جمله کلکته.

منطقه با 58 میلیون نفر در این دو مرز کشورها دارای برخی از آسیب پذیرترین جوامع در جنوب آسیا: ماهیگیری فقیر جوامع در Sunderbans و بیش از یک میلیون Rohingya پناهندگان در اردوگاه شلوغ در کخس بازار در بنگلادش است.

یک زن خرد شده توسط یک درخت و یک دختر 13 ساله دختر کشته شده در نزدیکی کلکته اولین کسانی بودند که مرگ و میر در هند گزارش قبل از اتصال گوشی جامعی. در جنوب بنگلادش یک داوطلب در یک طوفان آمادگی تیم غرق هنگامی که یک قایق واژگون در یک کانال.

درختان نارگیل تحت تأثیر شدید برقی قطب وضع پراکنده در جاده ها از کلکته باران زد روستاهای ماهیگیری و رودخانه رسید به عنوان طوفان کتک ساحل.

“24 ساعت آینده بسیار مهم است. این یک مسافت طولانی” گفت: M. Mohapatra هند هواشناسی رئیس.

این طوفان می تواند به خطر اندازد هند در مبارزه با کروناویروس با تامین خطوط برش جاده ها نابود شده و مستند اقدامات کاهش کار امداد گفت: T. Sundaramanan سلامت سیستم مشاور در پاندیچری در جنوب شرقی هند است.

Tuhin Ghosh, مدیر مدرسه مطالعات اقیانوس شناسی در Jadavpur دانشگاه گفت: این بیماری همه گیر را مستند کرده است در حال حاضر sapped مردم انعطاف پذیری است. “چرا که آنها از لحاظ اقتصادی آنها در حال گرفتن به اندازه کافی مواد غذایی است. … وقتی که دیگر فاجعه می آید و سپس آن را دو برابر تاثیر است.”

طوفان محصل بین Digha یک تفریحگاه ساحلی در غرب بنگال و Hatiya سلیمان در بنگلادش است. چشم طوفان به احتمال زیاد به تصویب از طریق Sunderbans یکی از بزرگترین جنگل های حرا در جهان هند هواشناسی اداره گفت.

جنگل ها می تواند به عنوان یک عمل حیاتی خط دفاع dissipating برخی از انرژی از امواج که در غیر این صورت سقوط به خط ساحلی گفت: K. J. رامش گروه سابق رئیس. اما جدا جوامع در قریب به اتفاق جنگل های حرا در میان بیشترین آسیب پذیر است. Ghosh گفت: خانه می تواند هولناک و گل خانه در حال حاضر شسته.

بنگلادش حرکت میلیون ها نفر

بنگلادش دارای تخلیه حدود 2.4 میلیون نفر به ایمنی. هند بنگال غربی وزارت امور خارجه منتقل شد و نزدیک به 300,000 Odisha دولت دیگری 148,486, مقامات گفت.

در کخس بازار که در آن برای اولین بار 10 coronavirus موارد تایید شد هفته گذشته مقامات و کارکنان سازمان ملل آماده 50 پناهگاه و اختصاص 256 داوطلب واحد است.

مناطق در معرض خطر رانش زمین شد تثبیت شده با بامبو و دیوار های بتنی. اما ترکیبی از ویروس و cyclone می تواند منجر به یک بحران انسانی” گفت: مانوئل پریرا معاون رئیس ماموریت سازمان بین المللی مهاجرت در بنگلادش است.

“ما می دانیم که اگر مردم مجبور به دنبال جمعی از پناهگاه آنها خواهید بود قادر به حفظ فاصله فیزیکی و خطر ابتلا به اجرا و یا انتقال ویروس است.”

ماسک و دست عفونی شد و با عجله اضافه شده به موارد اضطراری در پناهگاه.

داوطلبان استفاده از یک بلند گو حرف زدن به اصرار ساکنان به تخلیه به پناهگاه جلوتر از انتظار ریزش زمین از طوفان Amphan در Dacope در روز چهارشنبه. (منیر uz علی/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

Sobrato داس یک ماهیگیر در Mousuni جزیره در هند نزدیک به Sunderbans توصیف پناهگاه به عنوان شلوغ است.

“تعداد بسیار کمی از مردم با پوشیدن ماسک,” او گفت:.

او گفت: کودکان بودند گریه و زنان به شدت در تلاش برای پوشش دادن چهره خود را با خود ساری در حالی که تلاش برای حفظ فاصله از یکدیگر.

“من ترک تمام اموال من در خانه من و امیدوارم که آن را نمی توانید شسته شده در سیل,” او گفت:.

برخی از طوفان پناهگاه در غرب بنگال بودند که استفاده می شود برای quarantining COVID-19 بیماران و کارگران مهاجر در بازگشت به خانه های خود. دولت خواسته برای قطار حمل و نقل مهاجران به حالت تعلیق وزیر Mamata بانرجی گفت. برخی از مدارس تبدیل به پناهگاه های, گزارش های خبری گفت:.

ترس از پناهگاه در میان همه گیر

برخی در گردباد را در مسیر دیدم یک انتخاب بین ویروس و طوفان است.

در تفریحگاه ساحلی از Digha بسیاری از افراد ترس از رفتن به پناهگاه ماهیگیر Debasis Shyamal گفت. “آنها شده اند خانه برای هفته ها و ترس از رفتن به یک جمعیت که در آن آنها می توانند آلوده,” او گفت:.

پر جمعیت شهر کلکته است که نزدیک به 1500 نفر از coronavirus موارد است که به احتمال زیاد برای دیدن سیل در حالی که برخی از قرن ها-ساختمان های قدیمی در نیمه شمالی شهر می تواند به سقوط به دلیل بادهای قوی مقامات هشدار داد.

ساکنان راه رفتن در امتداد یک خیابان به یک پناهگاه جلوتر از انتظار ریزش زمین از طوفان در Digha, West Bengal. تخلیه تلاش شده است پیچیده بهداشت عمومی اقدامات به معنای آهسته گسترش COVID-19. (Dibyangshu سرکار/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

طوفان تحمل پایین در طول اسلامی ماه رمضان و برخی بنگلادشی که روزه در طول روز بنا به گزارش صبر کرد تا صبح زود ساعت قبل از رفتن به پناهگاه.

در این منطقه هیچ غریبه ای به طوفان ویرانگر. رامش که رئیس سابق هند آب و آژانس گفت: نبود فرکانس طوفان اما شدت آن افزایش یافته است و با توجه به تغییر آب و هوا الگوهای.

این است که با این حرارت از سطح دریا. آب گرم سوخت برای مکش. آن است که در آن طوفان خود را دریافت انرژی و میزان گرمای به دام افتاده در بالای 700 متر از اقیانوس افزایش یافته است.

“به عنوان یک نتیجه طوفان در حال تشدید سریع تر از قبل,” او گفت:.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de