بوستون — دو دانشجویان از ایران را در زمینه حقوق مدنی شکایت با وزارت امنیت داخلی ایالات متحده گفت: آنها بدرفتاری و غیر قانونی اجازه ورود به کشور توسط مقامات فدرال در بوستون لوگان فرودگاه بین المللی.

شهاب دهقانی که حضور دانشگاه و Reihana امامی Arandi که تعیین شده بود به شروع کلاس ها در دانشگاه هاروارد به تازگی ثبت جداگانه شکایت با آژانس حقوق مدنی, دفتر, درخواست آژانس بررسی رفتار مامورین گمرک و حفاظت از مرزها مقامات.

این دانشجویان می گویند مقامات فدرال بازداشت و بازجویی آنها را برای ساعت ها در فرودگاه قبل از انعقاد آنها برنامه ریزی شده بر ماندن در این کشور طولانی تر از خود ویزای موقت مجاز است.

دانش آموزان در حفظ آنها تا به حال هیچ وجه قصد overstaying خود ویزا و که مقامات فدرال ارائه هیچ مدرک حمایت از نتیجه گیری خود را.

“من نمی توانست و هنوز هم نمی توانم باور کنم که من تحت درمان قرار گرفت و به همین دلیل من چنین رفتار” Arandi گفت: در شکایت است. “من تا به حال هرگز هر گونه علاقه و یا قصد ماندن در آمریکا را برای مدت طولانی. در واقع دانشگاه هاروارد تنها مدرسه در آمریکا من حتی اعمال می شود. آن حس را ندارد برای کسی که قصد مهاجرت دائم به بقیه امید خود را به یکی از رقابتی بسیار برنامه در دانشگاه هاروارد.”

Arandi و دهقانی در میان حداقل ده ایرانیان اجازه ورود به ایالات متحده از ماه اوت. هفت نفر از کسانی که پرواز کرده بود به بوستون فرودگاه.

سخنران برای امنیت نیست پاسخ دادن به یک ایمیل به دنبال نظر. گمرک و حفاظت مرزی کاهش یافته است به نظر.

در یک شکایت دوشنبه دهقانی وکلا استدلال می کنند که او بستری در آمریکا سه بار در سال های اخیر به مطالعه در بوستون و ترین های اخیر ویزای دانشجویی صادر شد پس از نزدیک به یک سال از بررسی توسط وزارت امور خارجه.

23-در سال اقتصاد و ریاضی دانشجویی که با نام کامل محمد شهاب دهقانی حسین آبادی همچنین مانع از برقراری ارتباط با وکیل در بازجویی و در معرض یک تهدید “و uncivil بازجویی” که تمرکز خود را مذهبی و باورهای سیاسی با توجه به شکایت.

مقامات فدرال به عمد نادیده گرفته اضطراری به دستور دادگاه به طور موقت اقامت خود را حذف تا زمانی که این مورد می تواند در دادگاه شنیده و او را مجبور به هیئت مدیره پرواز عازم پاریس دهقانی وکلا استدلال می کنند.

“کل این وضعیت غیر قابل قبول است و به کار گرفته شد در یک کاملا غیر حرفه ای به شیوه ای” شکایت آمده است. “این رفتار توسط اعضای گمرک و حفاظت مرزی نمی تواند ایستاده.”

Arandi 35 سال ورودی دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه هاروارد الهیات مدرسه گفت: در شکایت Jan. 30 که او بازداشت شد و در فرودگاه لوگان در سپتامبر. 18 و سوال برای نزدیک به هشت ساعت در مورد کار خود, خانواده, سفر ها و نظرات در مورد حوادث اخیر در خاورمیانه است.

او گفت: ماموران همچنین جستجو و مصادره توشه لپ تاپ و تلفن همراه و اجازه نمی دهد او را به هر تماس از جمله به مقامات در دانشگاه هاروارد.

Arandi گفت که او نیز نمی درک مفاهیم حقوقی کاهش به امضای بیانیه ای به او داده شده توسط مقامات است که در حال حاضر منجر به او را در حال ممنوع از ورود به ایالات متحده برای مدت پنج سال.

او گفت: در شکایت او را که او تا به حال امیدوار به کسب مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه هاروارد به طوری که او می تواند در نهایت به دنبال یک حرفه ای در تحقیق و تدریس و یا کار انسان دوستانه در خاورمیانه و شمال آفریقا است.

های حقوق مدنی می گویند ایرانیان قرار داده شده اند به صورت فوق العاده نمایش و بازجویی در فرودگاه ها همیشه از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن صادر ممنوعیت مسافران از چندین عمدتا کشورهای اسلامی در سال 2017, از جمله ایران است.

اما آنها می گویند هدف فقط بدتر شده که روابط بین ایالات متحده و ایران بدتر شده منجر به حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که به کشته شدن یکی از برتر ایران ژنرال ماه گذشته.

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de