تیاو قتل جورج فلوید Breonna تیلور Ahmaud Arbery و تونی McDade بار دیگر به ارمغان آورد نیاز فوری به نژادی عدالت مقدم گفتگو در امریکا است. در مقیاس گسترده ای از اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس و همچنین ناآرامی های مدنی را ساخته اند آن را غیر ممکن است برای ملت ایران (و جهان) به نادیده گرفتن عواقب یک سابقه طولانی از نژادپرستی و نژادپرستانه و خشونت است. به عنوان بسیاری از مردم با حقایق سخت است که آمریکایی های سیاه و سفید مواجه شده اند روزانه در این کشور نیاز به آموزش در مورد سابقه طولانی و مداوم مبارزه برای عدالت نژادی بسیار مهم است.

در حالی که وجود دارد بسیاری از کتاب ارزشمند در مورد نژاد و ضد نژادپرستی نیز وجود دارد مقدار زیادی از منابع یافت می شود در رسانه های دیگر مانند فیلم بسیار به یاد بینندگان در مورد این تاریخ است. زیر Ashley Clark, مدیر فیلم برنامه نویسی در آکادمی موسیقی بروکلین از و همکارش جسی Trussell بم را مجموعه و تخصص فیلم برنامه نویس, توصیه, خود, کلمات, ده فیلم سینمایی و مستند است که به کمک بافت لحظه ای جاری است.

The Battle of Algiers (1966)

“بسیاری از این فیلم ها بودند و آثار هنری, اما آنها نیز بسیار مهمتر از استفاده سیاسی agitprop خود می گوید:” Trussell از Gillo Pontecorvo 1966 تاریخی, درام برگرفته از الجزایر جنگ. “انقلابیون در سراسر جهان مورد مطالعه نبرد الجزیره تقریبا مانند یک کتاب درسی برای چگونه شما به طور بالقوه می تواند این مقاومت مسلحانه در فضاهای مختلف و ایده غالبا عبور بیش از به این لحظه که ما در حال صحبت کردن در مورد که در آن این هنر را سیاسی این هر دو یک ابزار سازماندهی و بازتاب شخصی—این همه این چیزها را در یک بار. این مشخصه انقلابی این نوع از سینما.”

که در آن به تماشا کنید: آمازون نخست YouTube

قتل فرد همپتون (1971)

“این مستند در مورد یک جوان 19 ساله سیاه پلنگ رهبر از شیکاگو که یکی از بزرگ الهام بخش سخنرانان از قرن 20 و پایین قطع شد و در جوانی خود را توسط اف بی آی و پلیس شیکاگو بخش” Trussell می گوید. “آن را به طور مستقیم می شود به این ایده از راه هایی که سیاه و سفید مخالفت و اعتراض نابود شده است و بدن به قتل رسیده اند و این روند را نگه می دارد تکرار خود را بارها و بارها. فیلم نیست که آسان برای [یافتن] صحبت می کند که به این واقعیت است که با خیلی از تاریخ سیاه رادیکال سینما بر روی صفحه نمایش آن همیشه به عنوان آسان به عنوان رفتن به Netflix و صف بندی پنج فیلم در یک ردیف. این اغلب فیلمهایی که سرکوب شدند که تا به حال ثانویه و یا جزئی توزیع—و این که بخش عمده ای از روایت سیاه رادیکال سینما.”

که در آن به تماشای: Amazon Prime, فیلم اکشن

سیاه پوستان Brittanica (1978)

مستند سیاه پوستان بریتانیکاراه اندازی شده توسط PBS در بوستون در سال 1978 به بررسی نژادپرستی از طریق لنز سیاه, working-class استرالیایی و شامل مصاحبه با چند سیاه فعالان. “آن را آمریکا تولید شده بود اما به شدت سانسور در آمریکا و ممنوع آشکار در انگلستان” توضیح می دهد که کلارک. کلارک و Trussell نقطه که “کار است که راستگو است که اغلب سرکوب شده است. زبان بین المللی است که اغلب سرکوب شده است.”

که در آن به تماشای: یوتیوب

Handsworth آهنگ ها (1986)

“وجود دارد یک دسته از فیلم ها از اواخر 70s و 80s که واقعا مهم مستند در مورد ناآرامی های مدنی و خشونت پلیس در انگلیس” کلارک می گوید. “کلید یکی به نام Handsworth آهنگ هابه کارگردانی جان Akomfrah و صوتی و فیلم های جمعی.” این فیلم توضیح داده شده که به نمایش در بم در سال گذشته به عنوان یک “واحد مستند موزاییک” از سال 1985 Handsworth شورش در بیرمنگام, انگلستان به بررسی گسترده تر تنش های نژادی در این کشور است.

که در آن به تماشای: یوتیوب

انجام کار درست (1989)

“این فیلم آغاز می شود به عنوان یک اهسته کمدی مجموعه در داغ ترین روز سال, اما تنش های ساخت و آن را به پایان می رسد تا در جمعی نا آرامی های مدنی, لگد کردن با اسپایک لی خود را—[Louie] شخصیت او نقش—پرتاب زباله ها می تواند از طریق پنجره بعد از رادیو Raheem [Bill Nunn] است فشرد توسط پلیس” کلارک می گوید از لی تحسین 1989 فیلم. “این واقعا جالب است به عقب برگردید و بخوانید پاسخ به این فیلم در این زمان که به نظر می رسید به تمرکز بیشتر بر تخریب اموال از مرگ از رادیو Raheem—که ظاهرا لیبرال منتقدان. این شگفت انگیز است برای دیدن کسانی که الگوهای تکرار در حال حاضر به طور خاص در گفتمان مردم با تمرکز بیشتر بر تخریب اموال از زندگی که از دست داده است. این فیلم نیز به پایان می رسد با متضاد نقل قول در استفاده از خشونت به عنوان دفاع از خود در مقابل استفاده از عدم خشونت با مالکوم [X] و مارتین [لوتر کینگ جونیور].”

کلارک می افزاید که انجام کار درست نیز به موقع “دقیقا به این خاطر آن را به پایان می رسد در یک لحظه از irresolvable تنش زیرا این یک مشکل است که می تواند به راحتی حل شد. این چیزی است که من فکر می کنم افزایش آن را بالاتر از بسیاری از فیلم های دیگر از آن زمان است که سعی در بررسی [همان تم] چرا که بسیاری از قرار دادن یک شخصیت به عنوان یک پروکسی—من فکر چیزهایی مانند می سی سی پی سوختنکه سال قبل خیلی از هالیوود راه بود برای قرار دادن یک سفید متقاطع شخصیت را در راه آن را خوش طعم و یا به زور به وضوح خوانا خواندن. انجام کار درست را انجام نمی که. و به صورت خاص که دلیل من فکر می کنم آن را نهایی فیلم برای این لحظه. ارتباط خود را همچنان به رشد, اگر هر چیزی است.”

که در آن به تماشای: یوتیوب, Vudu, Google Play ، iTunes, Amazon Prime

مالکوم X (1992)

“برای بازگشت به اسپایک لی, Malcolm X, که در یک فیلم از سال 1992 ادغام فیلم از ضرب و شتم رادنی کینگ را به اعتبار” کلارک می گوید: این فیلم که دنزل واشنگتن دریافت یک نامزدی اسکار. “لی کسی است که همواره بي پروا به ادغام و intercut بسیار معاصر چیزهایی که در این زمان می تواند گاهی اوقات احساس می کنم کمی مثل او مسمومیت و یا او را بیش از حد بر روی بینی اما پس از آن دیگر که نژاد پرستی می رود unaddressed و یا بدتر می شود بیشتر به موقع و قدرتمند فیلم های خود را تبدیل به نظر می رسد.” (لی استخدام یک تاکتیک مشابه در سال 2018 را BlacKkKlansmanکه نتیجه گیری با فیلم از سال قبل را متحد حق تجمع در شارلوتزویل.)

که در آن به تماشای: Netflix, YouTube, iTunes, Google Play, Vudu, آمازون نخست

شیشه سپر (1994)

“انگار واقعا بزرگ فیلم توسط فیلمساز بزرگ چارلز برنت به نام شیشه سپراست که در مورد یک جوان سیاه [Michael قایقرانی] رفتن به لس آنجلس با نوعی امید زیادی در مورد آنچه که او می تواند انجام دهد وجود دارد و پس از دیدن از داخل ماهیت سیستمیک فساد و چگونه است که حتی می تواند آلوده او را به عنوان یک مرد سیاه و سفید در داخل این فضا” Trussell می گوید. او اضافه می کند که این فیلم ساخته شده است چند سال پس از سال 1992 در لس آنجلس شورش پس از تبرئه از چهار افسران درگیر در ضرب و شتم رادنی کینگ, آدرس مفهوم “پلیس به عنوان چیزی که در عبور از همه خطوط رنگ در داخل نیروهای پلیس خود را دارند.”

که در آن به تماشای: یوتیوب و آمازون نخست, Vudu, Google Play, iTunes

فرویتول Station (2013)

کلارک می یابد Ryan Coogler 2013 فیلم در مورد اسکار گرانت جالب “از آنجا که آن را بسیار نگران بود با پایان بخشیدن به ایده های جوان با مرد سیاه و سفید به عنوان ‘قاتل’ کلیشه. آن را بسیار حساس پرتره از این مرد در آخرین روز از زندگی خود را که احساس بسیار لازم اصلاحی داده می شود که چگونه افرادی هستند که اغلب به تصویر کشیده شده در رسانه ها. بدیهی است که Coogler رفته برای انجام کارهای بزرگ و خیلی چیزهای بزرگتر [مانند کیش و پلنگ سیاه] اما این که یک فیلم که از صحبت بسیار است. این واقعا قابل توجه اقدام به تنفس زندگی را به کسی که در نظر گرفته شد—و این با ارزش است.”

که در آن به تماشای: Tubi, YouTube, Google Play, Vudu, آمازون نخست آیتونز

Selma (2014)

Ava DuVernay, تاریخی, درام, درباره 1965 سلما به مونتگمری راهپیمایی بازیگران David Oyelowo به عنوان مارتین لوتر کینگ جونیور “واضح است که یک دوره فیلم, اما چیزی که مرا واقعا شگفت زده در مورد این بود که چگونه تمرکز آن بر روند اقدام مستقیم می گوید:” کلارک. “در حالی که وجود دارد یک زن و شوهر از بزرگ هالیوود لحظات زیادی از فیلم می گیرد و در پشت اتاق ها و کلیساها با مردم صحبت کردن در مورد چگونه به ایجاد این اتفاق می افتد. که تنها چند سال پیش اما به نظر می رسد کاملا مرتبط است.”

که در آن به تماشای: Youtube, Google Play, Vudu, آمازون نخست آیتونز

13th (2016)

کلارک تماس 13th, همچنین توسط DuVernay “واقعا جامد مستند که به قلب ریشه در امریکا carceral دولت است.” این سریع ء فیلم آثار جرم حبس از مردان سیاه و سفید به تصویب 13th متمم در سال 1865. در مصاحبه ای با زمان و در زمان انتشار آن DuVernay توضیح داد که چرا او کهنه سابقه بسیار به مختصری دیده بان: “آن را سخت به اندازه کافی به مکالمه ملی در امریکا رفتن در مورد مسابقه در راه است که نه در واکنش به چیزی بد اتفاق می افتد.”

که در آن به تماشای: Netflix

من خود را Negro (2017)

من خود را نگروبا هائیتی فیلمساز رائول پک یک propulsive مستند در مورد جیمز بالدوین خود را نوشته و او بار می گوید:” کلارک. در نقد و بررسی این فیلم که شامل بسیاری از کلیپ های بالدوین و گویندگی توسط Samuel L. Jackson, خواندن یک کتاب ناتمام پروژه توسط بالدوین زمان را منتقد استفانی Zacharek نوشت که “پک هدف به نظر می رسد به معرفی بالدوین و راه خود را از فکر کردن به جهان است. نه این که بالدوین را فراموش کرده است اما گاهی اوقات ما نیاز به یک فلش قرمز پررنگ به ما کمک می کند تغییر مسیر تفکر ما به خصوص در رسانه های جهان به هم ریخته و پر سر و صدا به ما.”

که در آن به تماشای: Youtube, Google Play, Vudu, آمازون نخست آیتونز

که خیابان ؟ (2017)

این مستند می گوید: Clark است “اساسا در مورد سیاه و سفید زندگی می کند ماده شورش در فرگوسن رکورد تظاهرات. آن فیلمسازان [Sabaah Foloyan و دیمون دیویس] که وجود دارد بر روی زمین از مد افتاده بسیار خام, چکمه-on-the-زمین سابقه فعالیت و جامعه سازی در روند.” می افزاید: Trussell: “آن را نشانی از یک کار باور نکردنی از spotlighting زنان و عجیب و غریب مردم بودند مرکزی سازمان در آن جنبش و مطمئن شوید که خود داستان نیست پاک شده از تاریخ سیاه و سفید زندگی می کند مهم است.”

که در آن به تماشای: Hulu آمازون نخست, یوتیوب, گوگل, Vudu

نوشتن کدی Lang در cady.lang@timemagazine.com.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net