چگونه هنگام کار در خانه از درد پا جلوگیری کنیم؟

[ad_1] او این را به اشتراک می گذارد عضو

توسط PATRIS-FUN در 13 دی 1400
[ad_1]

اگر در طول یک بیماری همه گیر، زمان بیشتری را در خانه سپری کرده باشید، ممکن است متوجه نشوید که کفش مناسب برای محافظت در برابر برخی آسیب ها چقدر مهم است.

شان پدون، متخصص ارتوپدی پا و مچ پا در دانشگاه پزشکی ییل، می گوید که نپوشیدن کفش های حمایتی به طور منظم می تواند منجر به درد پا و مشکلات دیگر شود.

پدن می گوید: «بسیاری از مردم به کار پاره وقت یا تمام وقت در خانه ادامه می دهند، که برای برخی ممکن است به معنای پوشیدن دمپایی یا راه رفتن با پای برهنه باشد. و به همین دلیل است که بسیاری از بیماران با مشکلات پا به ما مراجعه می کنند.

او افزود: مراقبت خوب از پا نه تنها به شما کمک می‌کند از آسیب‌های رایج مانند تاندونیت و فاشیای کف پا جلوگیری کنید، بلکه می‌تواند از سایر مشکلات لگن، زانو و کمر نیز جلوگیری کند.

در اینجا، پدن برخی از رایج ترین مشکلات پا را که می بیند - و درمان های ساده برای تسکین را به اشتراک می گذارد:

کفش ها را به عنوان ضربه گیر در نظر بگیرید

همانطور که کفش مناسبی را برای سفر خود به دفتر انتخاب می کنید، مهم است که هنگام انتخاب کفش برای خانه به همان میزان فکر کنید.

پدن می گوید، راه رفتن با پای برهنه در خانه توصیه نمی شود، به همان دلیلی که راه رفتن با پای برهنه در بیرون توصیه نمی شود.

"همه انواع کفش ها از پاهای شما محافظت می کنند. او می‌گوید برای هفته‌ها یا ماه‌ها، استرس ناشی از راه رفتن با پای برهنه می‌تواند استرس قابل توجهی را به قوس‌ها، تاندون‌ها، فاسیای کف پا و مفاصل شما وارد کند. این می تواند به تعدادی از عوارض منجر شود، از شرایط جزئی مانند میخچه گرفته تا مشکلات عمده ای مانند ریزش قوس.

پدن می‌گوید: این می‌تواند کمک کند کفش‌ها را به عنوان ضربه‌گیر در نظر بگیریم و بر اساس نوع بدن و راه رفتن، برخی از ما به جذب ضربه بیشتری نسبت به دیگران نیاز داریم.

"اگر درد پا دارید - یا در گذشته مشکلات پا داشته اید - پوشیدن یک جفت کفش خانگی "یا" دمپایی "ایده خوبی است."

منظور از Peden کفش هایی با کفی سفت یا دمپایی است که به طور انحصاری در خانه (در حالت ایده آل) برای جلوگیری از ورود کثیفی یا باکتری استفاده می شود.

«برای عملی بودن، پاپوش یا دمپایی بدون کراوات ارائه می‌دهم. به این ترتیب، مجبور نیستید روزی 10 بار بند کفش های خود را ببندید و باز کنید. سفت بودن کف پا بسیار مهم است زیرا هرچه کف پا سخت تر باشد، مفاصل و تاندون های پای شما با هر قدم فشار کمتری را تجربه می کنند. کفی سخت این کشش را به کفش منتقل می‌کند نه پا.»

او توصیه می کند به طور کلی از دمپایی های کرکی و بی شکل خودداری کنید. «اگر در خانه هستید، می توانید ده ها بار در روز از پله ها بالا و پایین بروید - یا کارهای خانه را انجام دهید. پدن می‌گوید و اینها فعالیت‌های مرتبط با کفش نیستند که هیچ حمایتی ندارند. یک قانون خوب این است که اگر چیزی نیست که بتوانید چند بلوک در آن به راحتی راه بروید، نباید آن را در تمام طول روز در خانه حمل کنید.

تاندونیت دردناک

یکی از شایع‌ترین مشکلات پا که پدن از ابتدای همه‌گیری در بیماران دیده است، تاندونیت آشیل یا التهاب تاندون (بافت ضخیم که ماهیچه‌ها را به استخوان‌ها متصل می‌کند) است. تاندون آشیل از پشت ساق پا تا استخوان پاشنه امتداد دارد. التهاب تاندون آشیل می تواند باعث درد و تورم در پا و مچ پا شود.

پدن می‌گوید آسیب، استفاده بیش از حد و فلوتیل صاف همگی از علل تاندونیت آشیل هستند. او می گوید: «این می تواند مشکل ساز باشد، به خصوص اگر افراد مبتلا به کف پای صاف شش ماه تا یک سال را از کفش های معمولی استفاده نکنند. تاندون قوس پا با صاف‌تر شدن پا ملتهب می‌شود. این کاملاً دردناک است و می تواند خسته کننده باشد."

پدن می گوید که او همچنین بیماران بیشتری را با تاندونیت خلفی تیبیا می بیند، که باعث فرو ریختن قوس یا صافی کف پا می شود.

اصلاحیه: در درد حاد، اولین چیزی که باید امتحان کنید استراحت، یخ و ایستادن تا حد امکان است. پدن می‌گوید پیدا کردن کفش‌هایی با قوس خوب یکی دیگر از ضروریات است.

برخی از افراد ممکن است به یک مچ بند یا کفی اضافی برای کفش های خود نیاز داشته باشند، اما برای اکثریت قریب به اتفاق، کفش مناسب راه حل است. این تشدید تاندون ها معمولاً چند ماه طول می کشد، اما بیماران معمولاً طی یک یا دو هفته بهبود می یابند.

پدن می گوید، افرادی که مشکلات تاندون دارند به درمان مناسب نیاز دارند. "شما می خواهید از ایجاد مشکل مزمن تاندون جلوگیری کنید زیرا درمان آنها دشوارتر است."

فاشئیت کف پا: " سوراخ کردن " درد را درمان می کند

بسیاری از بیماران دچار التهاب کف پا، التهاب نوار بافتی در پایین پا شده اند.

یکی از علائم رایج، درد خنجری در پاشنه پا است که وقتی صبح برای اولین بار از رختخواب بیرون می آیید، می تواند شدیدتر باشد. این به این دلیل است که فاسیای کف پا، که از پاشنه پا تا پایه انگشتان پا امتداد دارد، یک شبه سفت می شود.

فاسیای کف پا از قوس پا حمایت می کند و کشش را جذب می کند. استرس بیش از حد - از ایستادن طولانی مدت روی یک سطح سخت، کفش های نامناسب یا دویدن - می تواند باعث تحریک و پارگی های کوچک در نوار پارچه شود.

پدن می گوید: «درد معمولاً در قسمت پایین پاشنه پا است. "این به دلیل سفت شدن تاندون آشیل و عضلات ساق پا است. برای مثال، اگر افراد بیشتر روز خود را در حالت نشسته سپری کنند، ماهیچه ها می توانند سفت شوند و پوشیدن کفش های نامناسب می تواند مشکل را تشدید کند.

برای افرادی که خارج از خانه کار می کنند و تمام روز روی پا هستند، از جمله پرستاران، باید کفش های حمایتی بپوشند - نه چیزی خیلی نرم یا انعطاف پذیر. این ممکن است بسته به ترجیحات شخصی شامل کفش های کتانی، پاپوش های سخت یا کفش های کار باشد.

اصلاحیه: پدن گفت، علاوه بر حمایت از کفش و اجتناب از راه رفتن با پای برهنه، درمان باید شامل یک برنامه کششی خانگی برای مقابله با تنش در عضلات ساق پا و تاندون‌های آشیل باشد.

یکی دیگر از درمان‌های مؤثر، استفاده از یک آتل نرم و انعطاف‌پذیر است که هنگام خواب، پاهای شما را با زاویه 90 درجه نگه می‌دارد. این باعث می شود فاسیای کف پا کشیده شود. همچنین می توانید در حالی که روی کاناپه دراز کشیده اید و تلویزیون تماشا می کنید از آتل استفاده کنید.

همانقدر که ورم کف پا دردناک است، پدن می گوید که این یک بیماری پیشرونده نیست. او گفت: "مردم اغلب نگران هستند که این شروع چیزی مانند آرتریت است که بدتر می شود." ممکن است چندین ماه درمان محافظه کارانه، غیرتهاجمی و غیرجراحی طول بکشد، اما بیماران مبتلا به فاشیای کف پا معمولاً بهبود می یابند.

فیزیوتراپی و سبک زندگی

ورزش، فیزیوتراپی و کاهش وزن نیز می توانند در مقابله با پا درد تفاوت ایجاد کنند.

یک کیلوگرم وزن اضافی روی بدن شما منجر به شش کیلوگرم فشار اضافی بر روی پاهای شما می شود. بنابراین اگر 10 پوند وزن کم کنید، واقعاً 60 پوند فشار از روی پای شما برداشته می شود.

با این همه گیری، بسیاری از افراد اضافه وزن پیدا کرده اند که این مشکل را پیچیده می کند. اما نکته کلیدی این است که خیلی سریع انجام ندهید و سعی کنید آن را معکوس کنید.

«اگر سعی کنید با راه رفتن ناگهانی بیش از حد وزن کم کنید، برای پاهای شما نیز مشکل است و می تواند منجر به سایر مشکلات پا شود. به همین دلیل است که من اغلب تمرینات متقابل، از جمله فعالیت های قلبی کم تاثیر مانند دوچرخه سواری یا شنا را توصیه می کنم. می‌توانید راه بروید، اما سعی کنید آرام باشید و مثل همیشه کفش‌های خوب و حمایت‌کننده بپوشید.»

چکمه های پیاده روی اغلب گزینه خوبی هستند، به خصوص اگر روی سطوح ناهموار از جمله مسیرهای پیاده روی راه می روید. او می‌گوید: «آنها کمی ایمن‌تر از کفش‌های کتانی هستند و از پاها و قوزک‌های شما بهتر محافظت می‌کنند.

در برخی موارد، فیزیوتراپی برای مشکلات طولانی مدت پا توصیه می شود. پدن می گوید: فیزیوتراپیست ها تکنیک های زیادی دارند که می توانند روند بهبودی را تسریع کنند.

برای شرایط مزمن مانند تاندونیت یا فاشیای کف پا به ندرت نیاز به جراحی است. پدون می‌گوید: «ما همیشه ابتدا بیماران خود را با گزینه‌های غیرجراحی درمان می‌کنیم، به این امید که بتوانیم قبل از اینکه حتی در مورد جراحی صحبت کنیم، شرایط را مدیریت کنیم.

اما اگر در پاهای خود احساس درد می کنید، از درخواست کمک پزشکی نترسید.

او می‌گوید: «من می‌دانم که افراد در زمان درخواست کمک پزشکی در طول یک بیماری همه‌گیر، سطوح مختلف راحتی دارند، اما اگر مشکل پا دارید و مدتی است که درد دارید، باید به پزشک خود مراجعه کنید. احتمالاً راه حل های آسانی وجود دارد."

منبع: دانشگاه ییل


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب