چرا باید از پرسشنامه آنلاین استفاده کرد؟

  به نظر شما مزایای پرسشنامه ای که به خوبی طراحی شده باشد برای یک محقق یا یک کسب وکار چیست؟  پرسشن

توسط PATRIS-FUN در 20 مرداد 1400

 

به نظر شما مزایای پرسشنامه ای که به خوبی طراحی شده باشد برای یک محقق یا یک کسب وکار چیست؟ 

پرسشنامه ای که بر اساس اصول ساخته شده و تمام نکات و قوانین طراحی پرسشنامه خوب در آن رعایت شده چه امتیاز و دانشی را برای طراح پرسشنامه به ارمغان می آورد ؟ 

در این پست می خواهیم به این مورد بپردازیم که داشتن یک پرسشنامه خوب چه مزایایی را برای شما به همراه دارد . برای شما به طور خلاصه در شش مورد این مزایا را مطرح و عنوان می کنیم که امیدواریم برای شما کافی و سودمند باشند .

 

با استفاده از یک پرسشنامه نظرسنجی خوب و استاندارد ، می توانید داده ها و اطلاعات  زیادی را در زمان کمتری جمع آوری کنید.

اگر مجموعه سوالات استانداردی داشته باشید که بتوانید برای مخاطبان خود استفاده کنید ، احتمال هرگونه تعصب بیشتر از سمت مخاطب کاهش می یابد . به همین دلیل براساس سوالاتی که می خواهید در پرسشنامه مطرح کنید می توانید روی سوالات عبارت های منطقی و شرطی برای جواب های پاسخ دهندگان اعمال کنید .  اما این سوال ها برای گروهی از پاسخ دهندگان که در همان بخش قرار می گیرند استاندارد باقی می ماند.

بررسی نرم افزار نظرسنجی آنلاین سریع و مقرون به صرفه است. مجموعه ای غنی از ویژگی ها را برای طراحی ، توزیع و تجزیه و تحلیل داده های پاسخ به شما ارائه می دهد.

این می تواند سفارشی باشد تا صدای نام تجاری شما را منعکس کند. بنابراین ، می تواند برای تقویت تصویر برند شما مورد استفاده قرار گیرد.

پاسخ ها را می توان با داده های تاریخی مقایسه کرد و تغییر در انتخاب و تجربیات پاسخ دهندگان را درک کرد.

پاسخ دهندگان می توانند به پرسشنامه پاسخ دهند بدون اینکه هویت خود را فاش کنند. همچنین ، بسیاری از نرم افزارهای نظرسنجی مطابق با قوانین امنیتی و حریم خصوصی متعهد می شوند که دادهه ها و اطلاعات پاسخ دهندگان را به عنوان حریم شخصی تلقی کرده و در حفظ و نگهداری آن ها مسئول هستند .

 

 

استفاده از یک ایجاد کننده پرسشنامه آنلاین بهترین دلیل برای ایجاد پرسشنامه آنلاین شما به چند دلیل ساده مانند:

 

کاربردش ساده است

 

با استفاده از یک سازنده پرسشنامه آنلاین ، می توانید تعداد نامحدود نظرسنجی ها را به سرعت و به راحتی طراحی و توسعه دهید. همچنین می توانید سوالات خود را ذخیره کنید تا بعداً استفاده مجدد از آنها آسان باشد.

 

ارزان است

 

بیشتر سازندگان پرسشنامه آنلاین به صورت استفاده رایگان یا کم هزینه هستند ، که در بیشتر بسته های نرم افزاری تحقیقات بازار چنین نیست.

 

توزیع را ساده می کند

 

با استفاده از پرسشنامه های آنلاین ، اندازه مجموعه پاسخگویان فقط به نیازها و تنظیمات شخصی شما محدود می شود. توزیع نظرسنجی برای 100000 نفر به همان سادگی که توزیع آن فقط به 10 نفر امکان پذیر است ، بنابراین می توانید مخاطبان گسترده ای را با هزینه کم و بدون هزینه اضافی نمونه برداری کنید.

 

انواع متنوعی را پشتیبانی می کند

 

نظرسنجی های آنلاین می توانند از هر نوع سوالی پشتیبانی کنند ، از جمله چند گزینه ای ، کادر تأیید ، کشویی و منوی بازشو ، مقیاس های رتبه بندی ، تطبیق ، پاسخ کوتاه ، ایده شما به دست می آید. تحقق این امر در قالب مداد و کاغذ سنتی بسیار دشوارتر است.

 

بینش های ارزشمندی را فراهم می کند

 

از آنجا که سازندگان پرسشنامه آنلاین داده های پاسخ را به صورت خودکار ذخیره و جدول بندی می کنند ، شرکت ها می توانند با استفاده از این اطلاعات مقدار زیادی از داده ها را با ارزش از مشتریان خود کسب کنند.

 

    احتمال خطای انسانی را کاهش می دهد

 

از آنجا که نرم افزار همه کارها را به صورت خودکار انجام می دهد ، جای تعصب یا خطای انسانی برای وارد شدن به روند کار بسیار کم است.