راهنمای خرید دستگاه اندازه گیری قند خون

کنترل قند خون یا سطح گلوکز خون کلید مدیریت دیابت است. نتایج دقیق آزمایش به افراد مبتلا به دیابت کمک می کند تا

توسط PATRIS-FUN در 20 آبان 1400

کنترل قند خون یا سطح گلوکز خون کلید مدیریت دیابت است. نتایج دقیق آزمایش به افراد مبتلا به دیابت کمک می کند تا رژیم غذایی، برنامه ورزشی و برنامه درمانی خود را تنظیم کنند – که ممکن است به جلوگیری از عوارض و کاهش خطر تشنج، بیماری کلیوی، آسیب عصبی و کوری کمک کند.

 

هر فرد مبتلا به دیابت می تواند از آزمایش سود ببرد. نظارت بر قند خون برای کسانی که انسولین یا سایر داروهای دیابت مصرف می کنند، برای زنان مبتلا به دیابت بارداری (تشخیص داده شده در دوران بارداری) و افرادی که در کنترل دیابت خود مشکل دارند، می تواند مهم باشد.

 

اندازه‌گیری‌های قند خون امروزی کوچک‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر از مدل‌های قدیمی‌تر هستند و دارای ویژگی‌های بیشتری هستند. ما 18 مدل را با قیمت بین 15 تا 30 دلار آزمایش کردیم. از راهنمای ما برای کمک به پیدا کردن بهترین دستگاه تست قند خون برای نیازهای خود استفاده کنید.

بهترین دستگاه اندازه گیری قند خون را پیدا کنید

ما جدیدترین دستگاه های سنجش قند خون را آزمایش، ارزیابی و مقایسه می کنیم تا بتوانید سلامت خود را پیگیری کنید.

عضو شوید

انتخاب دستگاه اندازه گیری قند خون

همه مانیتورهای گلوکز به روشی مشابه کار می کنند، اما برخی از آنها ویژگی ها و گزینه هایی دارند که ممکن است با نیازهای خاص شما مطابقت بیشتری داشته باشند. در مورد اینکه کدام مدل با نیازهای نظارتی، سبک زندگی و بودجه شما مطابقت دارد، با پزشک یا مربی دیابت خود صحبت کنید.

 

هزینه

تنها به قیمت خرده فروشی کنتورها نگاه نکنید. چیزی که پایش قند خون را گران می‌کند، نوارهای آزمایش است که ممکن است بارها در روز از آن‌ها استفاده کنید. با 18 تا 184 دلار به ازای هر 100 نوار تست، هزینه برای افرادی که چهار بار در روز تست می‌کنند، می‌تواند بین 265 تا 2685 دلار در سال باشد. لنتس های جایگزین هزینه دیگری است که باید در نظر گرفته شود.

 

بیمه

Medicare برخی از لوازم مرتبط با دیابت را پوشش می دهد و بیمه خصوصی ممکن است بخشی از هزینه ها را پوشش دهد. ببینید آیا مارک های خاصی از متر و نوار تست وجود دارد که بیمه شما پوشش می دهد. ببینید چه تعداد نوار تست، در صورت وجود، در ماه پوشش داده می شود. پوشش نوار شما ممکن است به عنوان مثال به استفاده از انسولین بستگی داشته باشد.

 

کد نویسی خودکار

اندازه گیری قند خون باید برای هر دسته از نوارهای آزمایش کالیبره شود. برخی از شما نیاز به وارد کردن کد یا دانلود اپلیکیشن دارند تا بتوانید کدها را با گوشی هوشمند اسکن کنید. وارد کردن نادرست این اطلاعات می تواند منجر به نتایج نادرست شود. مدل های دیگر از یک تراشه کد قابل جابجایی برای کالیبره کردن متر برای هر دسته از نوارها استفاده می کنند.

 

ذخیره سازی داده ها

راحت ترین دستگاه اندازه گیری قند خون حداقل 360 نتیجه آزمایش را ذخیره می کند. برخی نیز میانگین خوانش های شما را در طول هفت، 14 یا 30 روز ردیابی می کنند تا به شما دیدی از کنترل کلی قند خون شما بدهند. اگر مرتباً قند خون خود را چک می کنید، مدلی با حافظه بیشتر بخرید.

 

زمان تست

تفاوت چند ثانیه ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما وقتی سه تا پنج بار در روز از متر استفاده می کنید، زمان تست طولانی تر می تواند آزاردهنده باشد. اعضای پانل ما دریافتند که 5 ثانیه یا کمتر مطلوب است.

 

نشانگرها و پرچم ها

این ویژگی‌ها به شما امکان می‌دهند متوجه شوید که آیا مطالعه قبل یا بعد از غذا یا ورزش انجام شده است.

 

اندازه واحد

اگر در حین حرکت نیاز به آزمایش دارید، به دنبال یک متر جمع و جور باشید. برخی از مدل‌های بزرگ‌تر چندین نوار را ذخیره می‌کنند تا نیازی به بارگیری یک نوار برای هر آزمایش نداشته باشید، اما اعضای پانل ما متوجه شدند که آنها حجیم هستند. با این حال، این مدل‌ها ممکن است آزمایش خانگی را راحت‌تر کنند، به‌ویژه برای افرادی که مهارت‌های مهارتی یا مشکلات بینایی دارند. بیشتر مدل‌ها به یک باتری ساعتی یا طبی نیاز دارند، اما مدلی را در نظر بگیرید که از باتری‌های AAA استفاده می‌کند، که ممکن است تعویض آن آسان‌تر باشد.

 

اندازه نمونه خون

دستگاه‌های اندازه‌گیری قند خون امروزی به نمونه‌های خون کوچک‌تری نسبت به سال‌های گذشته نیاز دارند. این باعث می شود که آزمایش درد کمتری داشته باشد. اگر به لنگ زدن حساس هستید، به دنبال متری باشید که کمتر از 1 میکرولیتر خون نیاز دارد.

آخرین رتبه بندی های گلوکز خون

آخرین مطالب