چه چیزی باعث می شود امریکا استثنایی

نیویورک تایمز مقاله نویس میشل گلدبرگ به تازگی اشاره کرد که در سال 2020 آغاز شده بود 1974 (یک استیضاح بحران) به سرعت تبدیل شد 1918 (همه گیر) تبدیل به سال 1929 (سقوط اقتصادی) و سپس به سال 1968 (گسترده ناآرامی های شهری). هر کشوری که تحمل بسیار در کوتاه مدت خواهد از دست دادن راه خود را. اما واقعیت این است که با وجود افزایش قطب بندی سیاسی و درگیری های ماه گذشته امریکا ساخته شده است برخی از املاک اخلاقی پیشرفت در مسائل نژادی و عدالت است. که گریه به دور از بسیاری از کشورهای دیگر از جمله هند, من, سرزمین مادری, که در آن همه گیر است سقط مبارزه را به نفع خود حقوق اساسی و حمایت از آزار و اذیت اقلیت ها.

آشفتگی در امریکا پس از جورج فلوید را وحشیانه قتل توسط پلیس است و به استبدادی حاکمان در سراسر جهان یک کشمکش جدی schadenfreude. دولت چین رسانه های رفته به یک آشکارا gloating حالت. جهانی بار editor-in-chief نوشت که او امیدوار است که ایالات متحده politicos شد با بهره گیری از آنچه که آنها از دیدن “خود را از پنجره” با توجه به این که نانسی پلوسی “یک بار به نام خشونت آمیز اعتراضات در هنگ کنگ ‘یک دید زیبا به صورت چاپگر.'” در ضمن طی یک تماس تلفنی با مغلوب ساختن پیشی جستن به بحث در مورد همه گیر نارندرا نخست وزیر هند در زمان این فرصت برای ابراز نگرانی در مورد “جریان مدنی اختلال در آمریکا” و آرزو تهمت شانس در آوردن همه چیز تحت کنترل slyly نشان می دهد که امریکا travails با اضطراب بود از هند را با مسلمان ناآرامی.

و حقیقت گفته شود, قضاوت توسط دولت تاکتیک در جریان تظاهرات وجود دارد که اغلب بسیار نیست که جدا زمین رایگان از کشورهای دیگر است.

آمریکا اجرای قانون است و در پاسخ به اعتراضات خشونت پلیس با… خشونت پلیس. آن مستقر شده همان روش — گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی, باطوم — که چین و هند مستقر کرده اند در برابر معترضان. و درست مثل رهبران این کشورها مغلوب ساختن پیشی جستن است آغشته معترضان به عنوان “اشرار و اراذل و اوباش است.” چینی ها رسانه ها ممکن است اغراق مسائل نشان می دهد که آن autocrats را در پاسخ به دلار هنگ کنگ به معترضان طرفدار دموکراسی با بیشتر داری. اما تهمت نیست دقیقا کمک به مسائل بارها و بارها به tweeting “Law & Order” به سیگنال مشت آهنین دولت است. و یا زمانی که او fantasizes آشکارا در مورد رها کردن بسیاری از “سگ باطل و عالی ترین سلاح” در مقابل تظاهر کنندگان. و پس از آن وجود دارد از خود کتاب مقدس عکس-op است که در درجه اول خدمت به یادآوری مذهبی محافظه کاران به چوب با او را از طریق این دوره از ناآرامی فقط به عنوان او چسبیده است با آنها. این است که دقیقا در خط با مودی پوشیدن لباس های سنتی هندو زعفران لباس به تجمع خود پایه به ویژه هنگامی که او در مشکل سیاسی.

اما قطب نمای اخلاقی یک کشور است نه مجموعه ای از آنچه که دولت می کند; این مجموعه با چگونگی پاسخ مردم به آنچه که دولت می کند. و در وجود دارد که یک دنیا تفاوت بین امریکا و بسیاری از کشورهای دیگر به خصوص هند است.

هند مسلمانان در حال تلاش نیست که به روز رسانی خود را از وضعیت خود را به عنوان شهروندان درجه دوم اما فقط برای شهروندان باقی می ماند. مودی یک شرم ملی هندو که اولین عمل در ماه اوت گذشته پس از لغزش دوباره انتخابات شد و به قراضه حاکم بر استقلال از اکثریت مسلمان کشمیر ایالت شمال هم مرز با پاکستان قرار داده و آن را تحت فدرال کنترل. این یک wildly محبوب حرکت حتی در میان کشور secularly-تمایل هندوها حتی اگر مودی قرار داده و کشمیر را بموقع انتخاب رهبران حصر تحمیل حکومت نظامی, تعطیل, مدارس, سیاه, اخبار و معلق اینترنت. (حتی در زمان بیماری همه گیر کشمیری هستند که مجبور به سفر چند ساعت با قطار به کشورهای همسایه برای دسترسی به اینترنت و دریافت اطلاعات اولیه.)

اما این همه نیست مودی انجام داد. او نیز به دست آمده مطلوب حکم از دادگاه عالی برای ساخت یک معبد هندو در سایت از یک مسجد که هندو نظامیان خود شامل خاک یکسان با دست برهنه خود را چند دهه پیش. و سپس او راه اندازی یک طرح شیطانی به قراضه شهروندی از میلیون ها نفر از مسلمانان هند و در نهایت ارسال آنها را به اردوگاه های بازداشت.

زمانی که این باعث اعتراض هند را مسلمانان و مترقی حامیان به خصوص در محیط های دانشگاهی به مودی دولت در پاسخ با خشونت بی رحمانه. پلیس یورش برده و مسلمان کالج ها و bashed غیر مسلح دانش آموزان است. حتی تکان دهنده آن اجازه خصوصی شبه نظامیان مرتبط با مودی حزب انجام همان در معتبر دهلی جدید پردیس.

هندوها به مدت طولانی کلیشه ای مردان مسلمان ذاتا خطرناک و عذر انواع سخت تاکتیک برای “رام کردن” آنها را. پس در پی رشد دولت خشونت زنان مسلمان آن را بر خود گرفت به استفاده از گاندی تاکتیک های مقاومت مدنی به رهبری یک جنبش برای مسلمان حقوق. آنها بنیاد با هم یک سایت در جنوب شرقی دهلی نو برای 24/7 افروزی نقشه کشی ده ها هزار معترض — بسیاری از مسلمانان ،

اما به دور از در نظر گرفتن وضع اسفناک خود را به طور جدی گسترده تر جامعه هندو به تلخی شکایت در مورد اختلال در ترافیک باعث برخی از محلی هندو سیاستمداران به تماس معترضان “خائن.” نتیجه ؟ حتی خشونت بیشتر و در نتیجه یک مینی مسلمان پوگروم در ماه فوریه است.

بدتر از هر آنچه که کمی حسن نیت زنان مسلمان برخوردار تبخیر به عنوان به زودی به عنوان همه گیر رسید. بسیاری از سرخپوستان آشکارا pilloried آنها را به عنوان علمی عقب نئاندرتال ها به خطر انداختن بهداشت عمومی به خاطر یک پر از شکوفه جنگهای صلیبی — هرگز داشته باشید که بسیاری از معترضان در زمان اجتماعی فاصله احتیاطی. مقامات استفاده coronavirus به عنوان بهانه ای برای unceremoniously اخراج آنها در اواخر ماه مارس اگر چه این ویروس متوقف نمی مودی از برگزاری نماز جلوتر از شکستن زمین برای معبد در سایت از نشانید مسجد.

این کنتراست با چه فلوید قتل گالوانیزه جنبش علیه خشونت پلیس در امریکا است. خود به خود فوران اعتراضات در دو هزار و شهرستانها و شهرهای سراسر کشور است. یوتا سناتور میت رامنی جمهوریخواه مدعی برای ریاست جمهوری در سال 2012 و نه دقیقا این فعال نوع پیوست Black Lives Matter مارس در واشنگتن دی سی

حتی زمانی که تظاهرات تبدیل به داد و بیداد کن و خشونت گسترده تر آمریکا روشن نشده را در خود ایجاد کند. در دو هفته بلافاصله پس از فلوید مرگ وجود دارد 20-نقطه پرش در حمایت از سیاه و سفید زندگی می کند مهم است. یک نماینده دانشگاه های نظرسنجی ها یافت می شود که عظیم 76 درصد از آمریکایی ها آمده اند به خصوص نژادپرستی و تبعیض به عنوان یک “مشکل بزرگ” تا 26 امتیاز از 2015. این نظرسنجی همچنین نشان داد که 57 درصد از رای دهندگان فکر می کردم خشم در پشت تظاهرات بود به طور کامل توجیه می شود.

این است که به سادگی خیره کننده داده می شود که هنگامی که پل آغاز شد و در سال 2013 آن را به طور گسترده ای به عنوان یک افراطی آمریکا و نفرت از لباس با چند نظر گرفتن نگرانی خود را در مورد سیستمیک نژادپرستی در پلیس به طور جدی. در حال حاضر چند در رد آن را.

حتی سیاسی در کلاسهای در نظر گرفتن خواسته های خود را به طور جدی. مؤتلفه نمادها در نهایت در حال پاکسازی همه جا — از جمله سرسخت سنگر به می سی سی پی. (مسلما خطر در حال حاضر این است که آونگ ممکن است نوسان بیش از حد در جهت مخالف.) وجود دارد در حال رشد است محلی حرکت برای اصلاح خشونت آمیز پلیس شیوه با یک دوجین متحده کار بر روی قوانین برای ممنوعیت chokeholds و زانو در افراد مظنون. جدید وجود دارد باز بودن به تجربه با اشکال جدید جامعه محور است که آیا شامل پلیس (برخی به جای ارام), demilitarize پلیس و مقیاس بودجه پلیس.

در سطح ملی و حتی تهمت متوجه شده است که به سادگی harrumphing “Law & Order” آن را قطع نمی کنه و یک فرمان اجرایی را امضا تشویق پلیس اصلاحات. پلیس اتحادیه های دیگر سیاسی گاو مقدس حتی برای جمهوری خواهان. ایران با اتحاد شناور عدالت کیفری اصلاحات لایحه در سنا برای مقابله با گسترده تر لایحه اصلاحات پیشنهاد شده توسط دموکراتیک ، خانه لایحه حتی طول می کشد هدف در “واجد شرایط ایمنی” دکترین است که محافظت rogue پلیس از مسئولیت مدنی است. این بوده است چنین مقدس دکترین در سراسر کشور است که واشنگتن پست veteran عدالت کیفری نویسنده Radley Balko به تازگی مشاهده شده است که اگر کسی به او گفته بود دو ماه پیش که واجد شرایط ایمنی خواهد بود در سیاسی سفت هیئت مدیره او می خندید.

امریکا بدیهی است که یک راه طولانی برای رفتن برای پایان دادن به خشونت پلیس و رسیدن به هر چیزی نزدیک شدن کامل نژادی عدالت است. (و تحت مغلوب ساختن پیشی جستن از آن گرفته شده نگران کننده شدیدی به نوبه خود در مهاجرت.) اما در حال رشد است ضرورت به دست آوردن وجود دارد و حتی در طول یک بیماری همه گیر سیاسی و جنجال و هیاهو که نشان می دهد که چگونه عمیقا اخلاقی تلاش بافته شده است به آمریکا و روان. در هند بیشتر دولت های مختلف مورد آزار و اذیت گروه ها بیشتر غالب اکثریت در آنها. آمریکایی ها در مقابل, never stop رو به کشور خود را چند برابر بی عدالتی ها و گناهان.

این چیزی است که امریکا بزرگ — و ادامه خواهد داد تا آن را بهتر صرف نظر از antics از حاکمان خود.

می خواهید بیشتر ضروری تفسیر و تجزیه و تحلیل مانند تحویل مستقیم به صندوق پستی خود را? برای ثبت نام در این هفته “امروز بهترین مقالات” عضویت در خبرنامه اینجا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>