ایالات متحده در رابطه با چین دچار مشکل است. این یک چالش برای تغییر آب و هوا

یکs coronavirus همه گیر شدت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در حال حاضر-rocky رابطه با چین رو به وخامت گذاشته است. رئیس جمهور تهمت به دنبال مقصر این کشور برای بهداشت عمومی و اقتصادی فاجعه برای یک بار فراخوانی جدید کروناویروس در “ووهان ویروس” یا “چینی ویروس” و اخیرا در مارس 7, پخش كردن, بی اساس ادعا می کند که این ویروس پدید آمده از یک آزمایشگاه در ووهان. در مه 14, او تا آنجا پیش رفت نشان می دهد که ایالات متحده ممکن است “قطع کامل ارتباط است.”

ایالات متحده در ارتباط با چین در مواجهه با چالش های پس از رؤسای جمهور نقل مکان کرد و این کشور به طور فزاینده ای ملی جهت. اما حتی به عنوان دو کشور مخالف در طیف گسترده ای از مسائل دیگر آنها را با هم به کار بر روی تغییرات آب و هوایی در طول اوباما در سال است. که هموار راه را برای بزرگ چند جانبه پیشرفت برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و کمک به خلق و خوی گرم و روابط بین کشورها در مناطق دیگر. اوباما در کاخ سفید به نام تغییر آب و هوا یک “ستون مرکزی روابط دو جانبه بین دو کشور” در آن زمان است. هنگامی که شما ببینید یک بازی دوستانه عکس از رئیس جمهور اوباما و رئیس جمهور یازدهم هم وجود دارد یک فرصت خوب برای آنها صحبت کردن در مورد آب و هوا.

این ارتباط نه تنها با مته سوراخ کردن میوه در مبارزه با تغییرات آب و هوایی در گذشته اما ممکن است حیاتی برای آینده از تلاش برای مقابله با انتشار گازهای گلخانه ای. آمریکا و چین دو اقتصاد بزرگ و دو تا از بزرگترین قطره چکان. اگر آنها در حال حرکت در همان جهت و هل دادن بقیه جهان به انجام همان, آن را هنوز هم ممکن است برای جهان برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به یک سطح است که می تواند نگه داشتن درجه حرارت جهانی از افزایش بیش از 1.5°C نسبت به قبل از صنعتی سطح. اگر آنها نمی, بدون کنترل گرمایش شروع به نگاه حتی بیشتر خاص.

کار با هم

در 1990s و 2000s اولیه به عنوان گرمایش جهانی تبدیل شد به یک موضوع از نگرانی های بین المللی ایالات متحده و چین اغلب نقش disruptors بین المللی آب و هوا بحث و گفتگو. آمریکا خودداری کردند در اقدامات فراملی است که باید متعهد کشور برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای استدلال می کند که این به معنی از دست دادن کشورهای دیگر نوسان بیش از ایالات متحده در اقتصاد داخلی—یک گزاره بسیاری از سیاستمداران آمریکایی به شدت رد کرد. (در سال 1997 آمریکا رای دادند 95-0 اعلام کرد که ایالات متحده باید رد هر اندازه گیری که دستور کاهش تولید گازهای گلخانه ای ایالات متحده در حالی که نه الزامی مشابه کاهش برای کشورهای در حال توسعه). در همان زمان چین اصرار داشت که با وجود آن های اخیر رشد اقتصادی آن نباید برگزار شود به همان استاندارد به عنوان کشورهایی که شده بود ثروتمند و بزرگ قطره چکان—برای چندین دهه است. پس از همه, چرا باید چین بود مسئول برای رفع مشکل آن نمی شود ؟

با این سابقه در ذهن همکاری بین اوباما و دولت یازدهم در این منجر به توافق پاریس در سال 2015 بود. در سال 2014 اوباما و شی جین پینگ در پکن ملاقات کرد و ایالات متحده متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بیش از سه ماهه سال 2025 در حالی که چین متعهد به 2030 به عنوان آخرین آن تولید گازهای گلخانه ای خواهد اوج. در سال 2015 این جفت ارز جمع شده بودند دوباره در واشنگتن که در طول سفر که شامل یک دولت شام آنها اعلام کشت و سیاست نشان می دهد که چگونه آنها را ملاقات آن اهداف است.

همکاری پرداخت سود سهام فراتر از آب و هوا. دولت اوباما مقامات و دیپلمات های حرفه ای به طور یکسان می گویند که این کار در تغییر آب و هوا نگه داشته و ارتباط از سقوط از هم جدا در میان دیگر اختلافات. “ما درک دو جانبه در آب و هوا کمک کرده و ثابت ارتباط در زمان تلاطم های اقتصادی و مسائل امنیتی می گوید:” پل Bodnar مدیر ارشد انرژی و آب و هوا بر اوباما در شورای امنیت ملی و در حال حاضر مدیر عامل در کوه های راکی موسسه مستقر در ایالات متحده سازمان غیر دولتی است که با این نسخهها کار در انرژی و آب و هوا.

این یک کاتالیزوری اثر در مذاکرات آب و هوا که در پاریس که ماه دسامبر است. برای بقیه جهان به دنبال کت و شلوار با اکثریت قریب به اتفاق کشورهای ارتکاب به طرح های خود را برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای. و با ایالات متحده و چین ساخت خوب کشورهای دیگر را دیدم گذشته پیر شدم. “ایالات متحده-چین در ارتباط بود و بدیهی است که کاملا مرکزی برای سال منتهی به پاریس” تاد استرن رئیس ایالات متحده آب و هوا مذاکره کننده در دولت اوباما گفت: من چند سال بعد.

Bodnar نشان می دهد که وجود دارد یک منطقه خاص از همکاری که به نظر می رسد به خصوص مربوطه در حال حاضر: کار دو کشور را با هم برای کمک به جلوگیری از گسترش ویروس ابولا در سال 2014.

فرصت دیگری ؟

بافت ایالات متحده در رابطه با چین بعید است به بازگشت به که از اوباما در سال, مهم نیست که چه کسی رئیس جمهور پس از سال 2020 انتخابات است. دموکرات ها و جمهوری خواهان به طور یکسان تا حد زیادی معتقدند که ایالات متحده باید تهاجمی وضعیت را در چین با مقامات در هر دو طرف راهرو ناراحت در کشور ضعیف حفاظت از مالکیت معنوی غیرانسانی کشور اویغور جمعیت و تهاجمی آن استقرار نسبت به تایوان و هنگ کنگ است. به طور فزاینده آمریکا و قانون گذاران باید در حمایت از این تفکر از کلید متفقین در اروپا و جاهای دیگر.

و چین را افزایش انزوا ارائه یک چالش برای تلاش های بین المللی آب و هوا. چین بزرگترین گلخانه ای-گاز امیتر و دومین اقتصاد است. در حالی که این سرمایه گذاری به شدت در حال تبدیل شدن به تولید کننده پیشرو در جهان از فناوری سبز است و در مسیر به بیش از تعهدات خود تحت توافق پاریس آن را همچنان به ساخت سنگین آلاینده صنعتی در خانه و برای تامین مالی چنین پروژه هایی در خارج از کشور.

چین را حفظ خواهد کرد در حال حرکت در انرژی سبز برای اهداف رقابتی و اما یک نگاه جهانی تولید گازهای گلخانه ای در مسیر نشان می دهد که به اندازه کافی برای جهان به بنیادی افزایش درجه حرارت. یک خیابان به منظور تشویق چین برای حرکت بیشتر به شدت و به سرعت آن تولید گازهای گلخانه ای و بین المللی از کارشناسان آب و هوا می گویند که برای کشورهای دیگر به آن فشار برای تغییر مسیر خود را یا از طریق احیای تلاش های مشترک با آمریکا و یا رقابتی جدید نامزدی که در آن کشورها در حال رقابت برای گرفتن اقتصاد سبز است.

در سال های اخیر اتحادیه اروپا دیده می شد که به احتمال زیاد یک مدعی برای پر کردن همکار کفش های ایالات متحده به تازگی به اشغال سمت چپ. قبل از این بیماری همه گیر کوروناویروس زده چین و اتحادیه اروپا برنامه ریزی شد در یک اجلاس این پاییز که آب و هوا طرفداران امیدوار بود که منجر به همکاری تعهدات است که به نوبه خود مجموعه ای از جدول برای یک توجهی سازمان ملل متحد در کنفرانس آب و هوا در نوامبر است. این کنفرانس آب و هوا به تعویق افتاده است و احتمال از آب و هوا پیروزی خارج از اتحادیه اروپا و چین در اجلاس سران به نظر می رسد به طور فزاینده ای دور به عنوان تنش بالا باقی می ماند اگر آن را هنوز هم ممکن است که آنها می توانند با استفاده از این فرصت برای ارتکاب به آب و جدید از طرح های.

هنوز حتی به عنوان تهمت به فرسوده کشور در جهان وجود دارد هیچ بازی برای جغرافیای سیاسی ممکن است از ایالات متحده تحت مغلوب ساختن پیشی جستن آن را سخت به تصور کنید که دولت ایالات متحده هر گونه واقعی و سازنده حرکت در آب و هوا اجازه دهید به تنهایی همکاری با چین در این مسئله است. اما دموکراتیک ریاست جمهوری امیدوار جو بایدن سوگند یاد کرده است به reengage جهان و ساخته شده است که آب و هوا دیپلماسی یک بخش کلیدی از آب و هوا خود را برنامه ریزی.

آن را نیز ممکن است که یک دولت جدید در آمریکا می تواند فشار چین بر آب و هوا حتی بدون چنین همکاری است. برخی از کارشناسان آب و هوا و سیاستگذاران می خواهم برای دیدن یک قوی رقابت پدیدار بین دو کشور در انرژی پاک. چین در حال حاضر آگهی دنیا در همه چیز از انرژی خورشیدی-تولید پانل الکتریکی-تولید خودرو. ایالات متحده نیاز به سرمایه گذاری بنابراین به عنوان نه به صرفنظر کردن از قرن 21 decarbonized اقتصاد به چین کارشناسان استدلال می کنند و سبز مسابقه تسلیحاتی پس به صحبت می کنند را فشار هر دو کشور به حرکت سریعتر.

نماینده Ro Khanna حزب دموکرات کالیفرنیا قاب آن را به من سال گذشته به عنوان یک سوال: “چگونه می تواند به شما بر این باورند چین را بزرگترین تهدید استراتژیک و سپس اجازه دهید آنها را تبدیل به اوپک قرن 21 در جدید انرژی؟” این یک نقطه بزرگ—اما یکی که می شود باطل و از درجه اعتبار ساقط اگر رئیس جمهور را قبول نمی کند علم از تغییر آب و هوا.


یک نسخه از این مقاله در اصل منتشر شد زمان و آب و هوا, خبرنامه, یک.پنج. اینجا را کلیک کنید برای ثبت نام برای دریافت این داستان زود است.

نوشتن به جاستین Worland در justin.worland@time.com.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>