گروه طالبان یک حمله پیچیده در هوش ترکیب در شمال افغانستان روز دوشنبه آغاز شد که با یک بمب گذاری انتحاری و کشته شدن حداقل 11 سازمان اطلاعات پرسنل, مقامات گفت.

وقوع حمله در Aybak پایتخت برگزار گردید. صدیق عزیزی سخنگوی والی گفت: یکی دیگر از 63 نفر زخمی شدند در این حمله و متعاقب آن درگیری.

یک بمب گذار انتحاری زده ترکیب پس از دو شورشی که آتش گشودند. هر دو کشته شدند و در جنگ تفنگ عزیزی گفت. این انفجار از بمب گذاری اولیه می تواند شنیده کیلومتری و آسیب دیده و چندین ساختمان های مجاور.

Abdul Khalil Musadiq یک شفاخانه ولایتی رئیس گفت: بسیاری از کسانی که زخمی شدند غیرنظامیان از جمله کودکان.

طالبان ادعا کرد که این حمله است. شورشیان همچنان به طور منظم هدف قرار دادن نیروهای امنیتی افغان با وجود امضای توافقنامه صلح با آمریکا در ماه فوریه که در نظر گرفته شده بود برای هموار کردن راه برای پایان دادن به دهه ها جنگ.

روز یکشنبه طالبان حمله به پست های بازرسی در شمال افغانستان کشته شدن حداقل 14: نیروهای امنیتی افغان با توجه به Esmatullah Muradi سخنگوی والی.

متوقف مذاکرات صلح

طالبان گفته بودند پشت این حملات اما ادعا کرد که نیروهای دولتی شلیک خمپاره در پاسخ به هدف قرار دادن طالبان — یک ادعا را رد کرد و توسط وزارت دفاع.

طالبان و نیروهای دولتی معامله شده است سرزنش بیش از یک موج اخیر خشونت ها در سراسر افغانستان و حتی به تلاش ادامه به سعی کنید در مورد آغاز مستقیم مذاکرات صلح میان دولت و شورشیان.

رئیس جمهور اشرف غنی را محکوم کرد حمله در سمنگان و متهم طالبان در تلاش برای تقویت دست خود را پیش از هر گونه مذاکره.

طالبان متهم نیروهای دولتی هدف قرار دادن آنها را در خانه های خود را با خانواده خود را تحمل فشار از این عملیات. دولت می گوید شورشیان همچنان به حمله به نیروهای امنیتی و غیر نظامیان است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im