SpaceX را Crewed راه اندازی بازیابی امریکا وضعیت در میان یک گروه نخبه از Spacefaring ملل

You هرگز نمی دانید چه چیزی شما رو تا وقتی که آن را رفته است. و اگر شما باور نمی کنم که در نظر ملی شادی در 3:22 PM EDT بعد از ظهر شنبه هنگامی که یک آمریکایی موشک حامل یک خدمه آمریکایی برداشته از خاک آمریکا برای اولین بار پس از سال 2011 حمل فضانوردان داگ هرلی و باب Behnken به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS). موفق راه اندازی می آید تنها چند روز پس از چهارشنبه اولیه تلاش بود پاک با توجه به آب و هوا.

آخرین بار وجود دارد این نوع از آمریکا شادمانی برای صرف پرواز به پایین مدار زمین ممکن است اولین بار در 20 فوریه 1962 زمانی که جان گلن شد اولین آمریکایی به مدار این سیاره است. پرواز مداری است و پس از تبدیل به روال با 135 ماموریت پرواز توسط شاتل فضایی ناوگان به تنهایی. اما زمانی که آخرین شاتل بازنشسته شد در سال 2011 امریکا شد پایه کشور—حتی یک فروتنی ملت—کاهش به گیر کردن تو بازی سواری روی روسیه فضاپیمای سایوز در سرد 80 میلیون دلار یک صندلی. تا شنبه راه اندازی روی یک SpaceX Falcon 9 rocket و خدمه فضاپیمای اژدها می فرستد یک سیگنال با قدرت بیشتر از هر دیگر: وقتی که می آید به فضای آمریکا بازگشته است.

“این یک لحظه بزرگ در زمان” گفت: ناسا مدیر جیم Bridenstine در یک کنفرانس مطبوعاتی در اوایل این هفته. “آن بوده است نه سال پس از ما تا به حال این فرصت است.”

این فقط واقعیت است که آمریکا در حال پرواز دوباره این راه است که آن را پرواز. روز شنبه راه اندازی شد و نتیجه 10 سال کار تحت NASA commercial crew program, ابتکار آغاز کرده است در سال 2010 به آژانس فضایی خارج از کسب و کار از پرواز فضانوردان به و از پایین مدار زمین و به نوبه خود کار به شرکت های خصوصی. ناسا پس از آن خرید خدمات تجاری ارائه دهندگان مانند هر دیگر مشتری آزاد کردن فضای سازمان به تمرکز بر آن انسانی-اکتشاف تلاش در crewed ماموریت به ماه و مریخ است. آژانس فضایی تصدیق میکند که برای پرواز امروز از آن است که در بسیاری از راه های شریک جدید.

“SpaceX در کنترل وسیله نقلیه وجود دارد هیچ کرک و در مورد آن گفت:” هنجار شوالیه ناسا پرواز مدیر عملیات در گفتگو با آسوشیتد پرس.

اما در حقیقت این برنامه هرگز واقعا به عنوان بخش خصوصی به عنوان آن به نظر می رسید. پس از ناسا انتخاب شده SpaceX و بوئینگ برای توسعه و ساخت جدید خدمه وسایل نقلیه آن را پرداخت شرکت های $6.8 میلیارد دلار—$2.6 میلیارد دلار به SpaceX و $4.2 میلیارد دلار به بوئینگ—در تحقیق و توسعه بودجه و قرارداد با آنها به کشتی های باری و خدمه به ایستگاه فضایی هنگامی که آنها تا به حال ساخته شده است کار کشتی.

هر دو شرکت قرار بود برای شروع پرواز خدمه در اوایل سال 2016 و هر دو به وضوح به خوبی پشت برنامه. بوئینگ نگاه مانند آن را ممکن است برای اولین بار در خارج از دروازه بعد از uncrewed آزمون اندازی آن CST-100 Starliner در دسامبر 2019. اما در حالی که این فضاپیما ساخته شده آن را با خیال راحت هر دو به مدار و بازگشت به صفحه اصلی نرم افزار شکست ناشی از آن را به استفاده بیش از حد مانور سوخت آن جلوگیری از دستیابی به هدف اصلی از docking با ISS. بوئینگ در حال حاضر نیاز به تکرار uncrewed پرواز و گرفتن آن را حق این زمان قبل از آن مجاز خواهد بود برای حمل فضانوردان. که در سمت چپ این زمینه روشن برای SpaceX برای اولین بار—افتتاح آن در زمان استفاده از با شنبه را راه اندازی.

اعتباری برای SpaceX را پیروزی بزرگ می رود در اندازه های بزرگ برای این شرکت ثابت خط سخت افزار از جمله آن یابو Falcon 9 rocket. شمارش نخستین پرواز آزمایشی خود را در ماه ژوئن سال 2010 آن را به حال 83 راه اندازی قبل از امروز در برخی موارد گذر گاه ماهواره به مدار برای پرداخت به مشتریان در سایر موارد ساخت محموله اجرا می شود به ISS. بخشی از راز فالکون 9 قابلیت اطمینان سادگی آن است. به جای طراحی کاملا متفاوت موشک های مختلف حمل بار اندازه SpaceX می رود توسط یک ساده تر-است-بهتر قانون است. اولین موشک فالکون استفاده از یک موتور طراحی شده توسط نفت سفید و اکسیژن مایع است. فالکون 9, درست, به, نام خود را با استفاده از یک خوشه از 9 از همان موتورهای; و فالکون سنگین bruiser از SpaceX ناوگان آسانسور تحت قدرت عظیم 27 موتورهای چیده شده در سه خوشه نه.

چه بیشتر مجموعه فالکون 9 به غیر از رقبای خود—مانند ایالات داد راه اندازی اطلس V یا اروپا Ariane 5—آن قابل استفاده مجدد مرحله اول. به جای فقط آزادسازی صرف مرحله در اقیانوس که موشک است partway به فضایی SpaceX طرح های خود را در اولین مرحله به پرواز بازگشت به یک سکوی فرود و لمس پاهای تمدید اجازه می دهد آنها را به مرمت و دوباره استفاده می شود. تا کنون وجود داشته است 41 چنین موفق فرود و 31 اولین مرحله باید پرواز بیش از یک بار. نتیجه: صرفه جویی در هزینه. SpaceX تبلیغ خدمات خود را در $62 میلیون در هر راه اندازی در مقایسه با $165 میلیون اطلس یا آریان.

اژدها فضاپیما به طور مشابه قابل استفاده مجدد. محموله نسخه از این فضاپیما بوده است به پرواز در می 22 بار—21 که درگیر تدارکات و ماموریت به ایستگاه فضایی. نه از راه اندازی باید درگیر وسایل نقلیه که در حال حاضر قرار گرفته بودند حداقل یکی قبلی پرواز. فضای داخلی از خدمه اژدها است که قابل تنظیم برای نگهداری از دو تا هفت فضانوردان. آن می ایستد 8.1 m (26.7 ft) ارتفاع و 4 متر (13 فوت) گسترده است. که یک پرش بزرگ بیش از آپولو فضاپیما در 3.2 m (10.5 ft) ارتفاع و 4 متر (13 فوت) در سراسر. و دوباره در حالی که هدف تجاری خدمه برنامه دریافت دولت از کسب و کار طراحی فضاپیما برای کم مدار زمین هیچ کس نیست که با ناسا فضانوردان خود در کرسی, آژانس فضایی خود را نمی خواهد حداقل یک همکار در طراحی فرآیند است.

“[SpaceX] تا به حال از این چشم انداز چگونه خدمه اژدها باید نگاه و احساس و عمل” می گوید: John Posey, سرب, مهندس ناسا خدمه تیم اژدها. “اما ما تا به حال دو راه ارتباطی به عنوان ما شروع به ساخت قطعات, تست قطعات, تست, پرواز, اجزای فقط مطمئن شوید که ما همیشه با هم و در آینده نسبت به بهترین و بهینه سازی راه حل است.”

Behnken و Hurley شد, انتخاب خوب برای ازدواج اژدها ماموریت. هر دو در حال جانبازان از دو شاتل فضایی ماموریت و Hurley, جاست, یکی از خدمه روی عرشه نهایی ماموریت شاتل فضایی در سال 2011. با وجود همه این است که پس از رسیدن به ISS خواهد شد و فقط دو خدمه the 64th چنین خدمه به راه اندازی به ایستگاه در این 20 سال از آن شده است به طور مداوم اشغال شده است. آنها را به پیوستن به ناسا فضانورد کریس کسیدی و فضانورد روسی آناتولی Ivanishin و ایوان Vagner گرفتن خدمه ایستگاه تکمیل و نزدیک به آن مرسوم شش.

Behnken و Hurley, اقامت خواهد بود نسبتا کوتاه به عنوان ایستگاه فضایی بازديد بروید. آنها باقی خواهد ماند سرنشین برای حداقل یک ماه هر چند در هیچ موردی نمی خواهد آنها باقی می ماند برای بیش از 110 روز از زمان خدمه اژدها است نه امتیاز برای یک اقامت طولانی در مجازات محیط فضا است. (در نهایت Dragon مورد نیاز خواهد بود به گواهی برای 210 روز باقی بماند.) بخشی از آنچه که تعیین خواهد کرد که دو تازه واردان به خانه خواهد آمد خواهد بود که پیشرفت بوئینگ می سازد در حال توسعه آن Starliner. وجود دارد تنها دو پورت متصل سرنشین ایستگاه; یکی در حال حاضر اشغال شده توسط روسها موشک سایوز و دیگری را جای اژدها. اگر Starliner آماده است برای آن برنامه ریزی شده uncrewed تست قبل از پرواز اژدها 110 روز تا Behnken و هرلی را مجبور به صعود سرنشین و روشن به اتاق را.

اما همه این است که برای بعد. امروز برای savoring این واقعیت ساده است که ایالات متحده یک بار دیگر دوباره خانواده از فضا مراتب فضانورد-راه اندازی آینده زل زده ملل. ملت که برای نسل های led جهان در اکتشاف فضایی است که در حال حاضر آماده به اصلاح که گوشته.

نوشتن به جفری Kluger در jeffrey.kluger@time.com.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>