روسیه از سیاستهای ما برای حذف گاگارین از فضای ادای احترام

آمریکا با استفاده از “پایگاه ترفند” هنگامی که آن را از سمت چپ شوروی فضانورد یوری گاگارین از Facebook پست در annivesary خود را راه اندازی مسکو گفت. پست منتشر شد وزارت امور خارجه روسیه زبان صفحه.

دیپلمات های روسیه ناودان خود را به ما همکاران در روز یکشنبه متهم آنها را از گسترش دروغ در Facebook.

وزارت امور خارجه موجب مسکو نارضایتی با ارسال یک عکس و یک عنوان به مناسبت روز جهانی انسان در فضا پرواز خود را به زبان روسی مشخصات اما عدم ذکر شوروی فضانورد یوری گاگارین اولین مرد برای سفر به فضا.

بیشتر بخوانید: روسیه به سرمایه گذاری در برنامه های فضایی 50 سال بعد از گاگارین

گاگارین راه اندازی شد به مدار از بایکونور cosmodrome در قزاقستان در 12 آوریل 1961 و فرود با خیال راحت در جنوب غربی روسیه در همان روز. سفر خود را preceeded آمریکا راه اندازی بیش از سه هفته و روز جهانی انسان در فضا پرواز در حال حاضر مشخص شده در سالگرد خود را.

در یکشنبه Facebook, پست, اما, وزارت امور خارجه ایالات متحده منتشر شده تنها یک تصویر نشان تلطیف تصویر از یک کشتی موشک و عنوان “اولین انسان در فضا پرواز تکمیل شد 59 سال پیش” در روسی.

‘Post-حقیقت نیوز

در پاسخ وزارت امور خارجه روسیه نوشته شده یک تصویر از ما پست با یک فلش قرمز رنگ با اشاره به headshot از گاگارین و یک خط مطلب “یادآوری می کنیم ما از همکاران وزارت امور خارجه, اولین انسان در فضا بود به نام یوری Alekseyevich گاگارین است.” در زیرنویس آنها مشخص گاگارین بود که یک فضانورد اتحاد جماهیر شوروی.

“نه ذکر این است desinformation و یک پایگاه ترفند پست-حقیقت دوران” دیپلمات های روسیه نوشت.

وزارت امور خارجه بلافاصله پاسخ.

ادامه مطلب: از 50 سال پیش در زمان مسابقه فضایی انسان به ماه

گاگارین به فضا پرواز بود عظیم تبلیغی مزیت برای اتحاد جماهیر شوروی و یک ضربه به ما با دو ابرقدرت درگیر شدن در یک مسابقه به منظور توسعه فضا-عصر تکنولوژی در دوران جنگ سرد. با وجود محدود بیشتر منابع شوروی و نگهداری بسیار پیشرفته برنامه فضایی اقامت جلوتر از ما راه اندازی شده توسط مصنوعی برای اولین بار ماهواره ای در سال 1957 ارسال اولین انسان به فضا در سال 1961 برای اولین بار در سال 1963 و سازماندهی فضایی در سال 1965. اما ما موفق به بستن شکاف و رسیدن به رقبای خود از طریق برگزاری اولین فرود ماه در سال 1969.

با وجود سیاسی tensoins مسکو و واشنگتن در حال حاضر همکاری نزدیک در نیروی انسانی و حفظ ایستگاه فضایی بین المللی با ماژول های حمل و نقل ما فضانوردان به مدار.

dj/rc (اینترفاکس AP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>