نظر: ترکیه coronavirus شیوع نشان می دهد اردوغان رفتارهای غیر انسانی و

ترکیه اعطای عفو به 90,000 زندانیان اما روزنامه نگاران زندانی و زندانیان سیاسی باقی خواهد ماند پشت میله های زندان. با وجود COVID-19 گیر اردوغان بی وقفه آزار منتقدان می گوید: Hülya Schenk.

Coronavirus بحران مجبور است مردم در سراسر جهان برای منزوی کردن خود را در خانه های خود را — که برای بسیاری از ارائه می دهد یک فرصت برای انعکاس. در همان زمان اخبار از افزایش coronavirus مربوط به مرگ و میر است و باعث گسترده ترس است. در حال حاضر ما بستگی به همبستگی از دیگران است. و قانونگذاران برای نشان دادن درک و نرمی — به خصوص در کشورهای استبدادی مانند ترکیه که در آن اعتماد به نخبگان سیاسی دارای فرسایش.

اما با وجود این شرایط دشوار رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان همچنان به تمرین خود را سرکوب رهبری به سبک روزنامه نگاران و مخالفان انداخته بودن در زندان برای خود اعتقادات سیاسی.

بیشتر بخوانید: ترکیه به دنبال 16 سال زندان برای خبرنگار

هیچ پایان دادن به آزار و اذیت روزنامه نگاران

مجلس ترکیه در حال حاضر به تصویب یک قانون است که کمک های مالی عفو به برخی از 90000 افراد بازداشت به جلوگیری از آنها را از ابتلا به کوروناویروس. روزنامه نگاران و زندانیان سیاسی به صراحت از حذف این عفو, اما, حتی اگر آنها هرگز در وهله اول زندانی — بازداشت contravenes حکومت قانون است.

اگر چه ترکیه مخالفت مجلس خواستار عفو اعطا می شود به همه بازداشت شدگان اردوغان در حزب عدالت و توسعه (AKP) و حزب ناسیونالیست جنبش ملی (MHP) که فرمان قانونی اکثریت را رد کرد و تقاضای خود را. قانون جدید به معنی روزنامه نگاران و مخالفان باقی خواهد ماند پشت میله های زندان.

علاوه بر حزب عدالت و توسعه و MHP معرفی مقاله ای است که روزنامه نگاران در خطر حتی بیشتر.

آن مربوط به دقیقا شش روزنامه نگاران بودند که آمریکا بیش از یک ماه پیش پس از گزارش در دفن یک دولتی ترکیه, سازمان اطلاعات عامل که فوت کرد. روزنامه نگاران ایستاده متهم به “افشای اسرار دولتی.”

کناره گیری از حکومت قانون

افسوس که به سختی هر گونه حقوقی به معنی وجود داشته باشد برای به چالش کشیدن دولت را غیر قانونی اقدامات است. ترکیه شورای قضات و دادستان دهکدهای از دست داد استقلال آن است و در حال حاضر کنترل شده توسط سیستم سیاسی است. شش نفر در 13-عضو-قوی شورای ساده و به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط رئیس جمهور در حالی که باقی مانده از هفت سال توسط پارلمان انتخاب شده است که بصورتی پایدار و محکم در کنترل حزب عدالت و توسعه و MHP.

Hülya Schenk

دویچه وله Hülya Schenk

رشد کنترل از حوزه سیاسی بیش از ترکیه قضائیه به شمار قبر مشکل است. اردوغان در ضمن حتی تظاهر به احترام قوه قضاییه و علنا ریال در برابر هر دادگاه حکم او مخالف با.

زمانی که تاجر و فعال Osman کاوالا بود جای تعجب تبرئه دو ماه پیش در پارک گزی محاکمه اردوغان بلافاصله اظهار نظر در حکم. کاوالا بود با سرعت rearrested قبل از او حتی می تواند ترک زندان است.

ادامه مطلب: کاوالا را rearrest یک ضربه به مخالفان

تحت پیگرد کسانی که انتقاد از انفعال در میان coronavirus

ترکیه حزب عدالت و توسعه نشان داده است کمی احترام به حاکمیت قانون در سال — و از آن می توان انتظار داشت که دولت به زودی اتخاذ یک قانون برای سرکوب انتقاد از دست زدن به آن از coronavirus بحران به عنوان به خوبی.

دولت ترس روزنامه نگاران متهم شدن اردوغان از داشتن dithered در مورد اتخاذ اقدامات برای جلوگیری از شیوع کروناویروس و کسی که انتقاد از او برای راه اندازی یک درایو کمک مالی به جای ارتکاب بودجه عمومی به آدرس این بیماری همه گیر.

اردوغان بی وقفه آزار منتقدان خود را. هفته گذشته او فشرده اتهامات علیه Fatih Portakal محبوب تلویزیون میزبان که قبلا با انتقاد اردوغان اهدای رانندگی در توییتر. میزبان به زودی محاکمه خواهد شد — به عنوان بسیاری از کسانی که جرات به صحبت کردن.

کسانی که ایستاده برای دموکراسی و آزادی و حاکمیت قانون در ترکیه و علنا انتقاد از بازداشتهای خودسرانه و بی عدالتی ها فریاد به باد. چرا که آنها به دنبال چیزی که یافت نمی شود: عدالت در یک کشور پر از بی عدالتی است.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>