کلیساها و کنیسه ها و مساجد بسته شده در طول این ماه و مسیحی و یهودی و اسلامی تعطیلات به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. این تعطیلی فرصتی را برای مؤمنان DW را Christoph Strack می نویسد.

“کوتاه ترین تعریف از دین: وقفه” به عنوان الهیات کاتولیک یوهان باپتیست متز که در ماه دسامبر معروف نوشت.

متز آلمانی که در ترویج “سیاسی جدید الهیات” در ارتباط وقفه با وعده شکوه برای افراد مبتلا و استفاده از آن برای هشدار در برابر embourgeoisement از دین است.

در حال حاضر جهان در حال تجربه یک وقفه که عبور از مرزها و جامعه است. Coronavirus می داند هیچ مرزهای: COVID-19 یک بیماری همه گیر جهانی تهدید. جهان هنوز هم می ایستد; جهان است در ترس است. زمانی که صدها نفر از هزاران نفر در آفریقا به عنوان یک نتیجه از قحطی زمانی که یک آتشفشان spews خاکستر و گدازه در ایسلند زمانی که یک سونامی به ارمغان می آورد درد و رنج و مرگ به آسیا, بسیاری از جمعیت جهان را می توانید به تماشای وقایع آشکار از یک فاصله. آن زمان بیش از. Coronavirus همه گیر همه تاثیر می گذارد.

که باعث می شود شیوع مذهبی و معنوی سوال. درد و غم و اندوه و تردید و خشم — مؤمنان باید قبول کند که همه آن چیزهایی است که ممکن است در خلقت خدا. برخی وجود دارد که رنگ همه گیر به عنوان عذاب الهی. اما صحبت می کند که از یک اشتباه در تصویر خدا.

بیشتر بخوانید: آلمان کلیساها غلبه بر coronavirus انزوا

یهودی و مسلمان و پاسخ

مسیحیان در سراسر جهان در حال رعایت هفته دفاع مقدس و تجلیل از درد و رنج و مرگ و رستاخیز عیسی مسیح است. برای جامعه یهودی فصح آغاز شد و در روز چهارشنبه در بزرگداشت خروج از مصر و رهایی از بردگی است. و در دو هفته, مسلمانان خواهد بود آماده شدن برای ماه رمضان.

در سراسر سه ادیان مرکزی تم خوردن با هم به عنوان یک جامعه یهودی Seder برای مسیحیان شام آخر مسلمان شکستن سریع. در این سال تعطیلات مشخص خواهد شد توسط وقفه.

در اسرائیل یهودی ارتودکس هستند عدم تطابق با محدودیت دولت. عربستان سعودی است و با توجه به لغو این تابستان حج به مکه. به عنوان مشکل آن را به عنوان ممکن است برای برخی از راه ادیان در برخورد با قوانین و مقررات در مبارزه با کروناویروس را نشان می دهد یک موقعیت بر خلاف مدرن-نیازهای روز. در یک اقدام بی سابقه رئیس خاخام به نام بر یهودیان در سراسر جهان به پایبندی به ملی coronavirus محدودیت.

بیشتر بخوانید: عربستان جایگاه شیعه و دژ محکم در مستند در طول coronavirus

یک مربع خالی

این urbi et orbi — به شهر (به معنی رم) به جهان — برکت که فرانسیس داد در میدان سنت پیتر در پایان ماه مارس شده است به نام یک تعریف تصویر از این بیماری همه گیر است. پیر مرد دعا, التماس به خدا. در مقابل او یک ترک مربع: نمادی از یک جای خالی در سمت چپ برای همه قربانیان و کسانی که آلوده که در حال مبارزه برای زندگی خود را.دین

حتی برای مؤمنان وضعیت جدی است. کروناویروس یک موضوع برای هر یک. در سال های اخیر, عید پاک در آلمان و اروپای مرکزی است برای برخی از مردم به معنای چند روز در محل کار و بحث و گفتگو در مورد رقص بان کی مون روز جمعه. برای دیگران آن است که یک مذهبی وقفه. این تاریخچه از خدا و مردم; از شام آخر و ظهور کلیسای; از شور و شوق جمعه خوب و بی رحمانه رسوا مرگ بر روی صلیب; از نمایشی ملال انگیز روز در صورت عدم وجود خدا در آستانه عید پاک — تمام راه را از طریق به باور زندگی تایید رستاخیز عیسی مسیح است.

روحانیت در سراسر جهان در حال حاضر جشن میلادی در مقابل دوربین و مراسم در حال پخش به پیروان در تعدادی از راه های. مؤمنان و کسانی که شک و تردید در پیوستن و یا جستجو را جایگزین. آنها را به خوردن همراه با دوستان در یک معنوی حس تجدید نظر در متون باستانی و به دنبال بحث در مورد ایمان یا فقدان آن است.

این وقفه به ارمغان آورده است جهان به وقفه. و ما apepar به گیر در آستانه عید پاک — که یک روز بدون آرامش و امید است.

روزانه مرگ عوارض از ایتالیا, اسپانیا, ایالات متحده به طور فزاینده در آلمان و در سراسر جهان در حال تکان دهنده است. زندگی قطع شده اند. آنچه باقی می ماند در حال شک حواس پرتی و درد.

این کلمات آرام از سال گذشته نخواهد بود به اندازه کافی در این سال است. تابع کلیسای امروز در نماد آن به جای کلمات.

اما وجود دارد یک کلمه دیگر که مهم است به مسیحیت: قیامت. به خصوص این روزها.

DW ویراستاران ارسال یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im