من هشت سال در میانمار ، این چیزی است که من یاد گرفتم در مورد زنده ماندن سلول

یکs یک فعال تحت دولت نظامی در میانمار من صرف بسیاری از 1990s در زندان از جمله بیش از یک سال در سلول انفرادی. برای 23 ساعت و 40 دقیقه هر روز من نگه داشته در یک کوچک 8-توسط-12-پا همراه با یک تشک و یک کاسه توالت و مواد غذایی ارائه شده توسط خانواده من. من مجاز به استفاده از یک بالش به دلیل آن تلقی می شد یک لوکس. من فقط دیدم خانواده من برای 15 دقیقه هر دو هفته. اکثر روزها گذشت به آرامی و بدون دیدن یک انسان دیگر. من خسته شد. من تنهایی. اما من جان سالم به در برد.

در حال حاضر به دلیل COVID-19 گیر بسیاری از مردم در سراسر جهان حتی کسانی که هرگز تجربه مشت آهنین حکومت نظامی مواجه هستند با امتداد طولانی از زمان در قرنطینه و یا در انزوا. بیش از یک سوم از جهان در حال حاضر تحت نوعی از مستند, در حالی که در برخی از مکان های سربازان گشت زنی در خیابان ها و منع رفت و آمد در حال اجرا به اجرا اجتماعی فاصله. Coronavirus می داند هیچ مرزهای ملی هیچ دین و هیچ ایدئولوژی. این همه ما تاثیر می گذارد.

گفته بودن به ماندن در راحتی از خانه خود را بسیار متفاوت از دستبند و انداخته پشت میله های زندان. امروز ما گوشی های هوشمند, Facebook, Netflix بکشد پادکست آنلاین و تحویل مواد غذایی. من تا به حال تقریبا هیچ ارتباطی با جهان خارج است. من حتی مجاز به خواندن و یا نوشتن.

اما هنوز هم وجود دارد بسیاری از شباهت ها—به خصوص اگر شما در حال قرنطینه و یا خود منزوی به تنهایی برای مدت نامعلوم از جمله اضطراب نمی دانستند چه مدت وضعیت گذشته و روزانه ترس از تعجب که آیا شما زنده خواهد ماند مصیبت. هنگامی که شما از دست دادن آزادی خود را به شما احساس ترس و ناامیدی و ناتوانی در به تواند مفید باشد. شما احساس به عنوان اگر شما نمی توانید به محافظت از خانواده خود و عزیزان خود را و یا حتی خودتان. پس از آن, شما ممکن است از دست دادن اعتماد به نفس خود را.

در اینجا برخی از نکات اساسی و مشاوره من می تواند ارائه دهد و بر اساس تجربه من.

خود را به قبول واقعیت

من نمی خواهم به زندگی می کنند در یک سلول زندان به تنهایی اما من تا به حال هیچ انتخاب است. ارتش این رژیم خواست برای شکستن روح من با نگه داشتن من محدود و جدا شده است. اما آنها نمی تواند مرا از آمدن با خود من پروژه ها و فعالیت های.

هنگامی که من پذیرفته شده بود که من برای رفتن به زندان برای مدت زمان طولانی من تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی. زندانی در سلول بعدی می تواند صحبت می کنند بنابراین هر زمان که سپاه پاسداران رفت, من می خواهم از او بخواهید به فریاد یک یا دو جمله به من. من می خواهم خط خطی کردن کلمات در بتن و حفظ آنها.

در نهایت من نزدیک یک دلسوز گارد زندان و از او خواست به قاچاق در فرهنگ لغت یک صفحه در یک زمان. او اما پس از به خاطر سپردن صفحه من تا به حال به خوردن کاغذ برای جلوگیری از تشخیص. در طول زمان خوردم صفحات بسیاری از این فرهنگ لغت.

برخی از دوستان من تشکیل شده است آهنگ ها و شعر و رمان و مقالات در طبقه بتنی از سلول های خود را قبل از به خاطر سپردن و سپس پاک کردن آنها.

ثبت نام به صورت روزانه ما coronavirus عضویت در خبرنامه با کلیک کردن بر روی این لینک و لطفا از ارسال هر گونه راهنمایی, آگهی و داستان به virus@time.com.

فعال نگه داشتن

زمانی که من در زندان, من فکر نمی کنم در مورد تاریخ انتشار آنجا که آن را یکی از بسیاری از چیزهایی که خارج از کنترل من است. اما من می توانید سعی کنید به سالم. من راه می رفت بالا و پایین همراه من برای ساعت های زیادی در روز است.

آن را از من: انجام ورزش کمک خواهد کرد که شما را سلامت جسمی و روانی. ورزش! اگر شما می توانید راه رفتن حداقل از 6000 قدم در روز است. اگر شما قادر به انجام این کار فکر می کنم راه دیگری برای فعال ماندن. تمرین مدیتیشن و یا یوگا.

مثبت ماندن

اکثر مردم قادر به استفاده از اینترنت برای رسیدن به خانواده و دوستان است. اما سهولت دسترسی به اینترنت—که ما نمی باید در زندان—یک شمشیر دو لبه زیرا شما با بمباران وحشتناک اخبار. در حالی که مطلع باشید مهم است که سعی کنید به عنوان خوانده شده چیزی مثبت برای ایجاد بیشتر از یک تعادل است. به جای اخبار, سعی کنید تماس با یک دوست. انجام کاری مولد آن است که آیا کوچک یا بزرگ است. تمیز کردن خانه خود را. طبخ یک وعده غذایی.

حفظ چشم انداز

من مطمئن هستم که حتی اگر ما پیدا کردن این وضعیت دشوار است وجود دارد بسیاری از مردم در سراسر جهان که درد و رنج بسیار بدتر از ماست: قربانیان خشونت خانگی, پناهندگان, مردم از خانه های خود آواره زندانیان سیاسی و زندانیان عقیدتی.

ویژه داستان
قهرمانان از خط مقدم
داستان شجاع کارگران خطر زندگی خود را برای نجات ما

این درست است که در کشور خود من. حتی اگر میانمار دستخوش بسیاری از مثبت تغییرات سیاسی در چند سال گذشته هنوز هم وجود دارد مقدار درد و رنج. در حالی که بسیاری از کشورها منتشر کرده اند زندانیان در طول coronavirus بحران میانمار هنوز به انجام همان. این مقامات در ادامه به دستگیری و زندانی کردن مردم—مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران و فعالان سیاسی—به سادگی برای صحبت کردن.

همه ما باید استفاده از این زمان به فکر می کنم در مورد آنچه که دیگران در حال رفتن را از طریق و سعی کنید برای کمک به افزایش آگاهی در مورد وضع اسفناک خود را.

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>