اتحادیه اروپا, دادگاه می گوید اپل نمی مدیون 15 میلیارد دلار در بازگشت مالیات بر ایرلندی پوسته شرکت

(بروکسل) — اتحادیه اروپا, دادگاه عالی روز چهارشنبه حکم داد که فن آوری های غول پیکر اپل را ندارد به پرداخت 13 میلیارد یورو (15 میلیارد دلار) در بازگشت مالیات به ایرلند به عنوان اتحادیه اروپا را اجرایی کمیسیون می خواهد.

کمیسیون اتحادیه اروپا ادعا کرده در سال 2016 است که اپل تا به حال غیر قانونی یار مالیات بر معامله با مقامات ایرلندی. اما لوکزامبورگ-بر اساس حکم دادگاه گفت: “این کمیسیون موفق نبود در نمایش به شرط استاندارد حقوقی که وجود دارد یک مزیت است.”

آن را در بیانیه ای گفت که “کمیسیون اشتباه بود به اعلام” اپل “اعطا شده بود انتخابی مزیت اقتصادی و با گسترش کمک های دولت است.”

حاکم از اتحادیه اروپا دوم-بالاترین دادگاه تنها می تواند به دادگاه تجدید نظر در امتیاز از قانون است.

کمیسیون اروپا دستور داده بود اپل برای پرداخت هزینه های ناخالص underpayment از مالیات بر سود در سراسر اروپا بلوک از سال 2003 تا 2014. کمیسیون به این نتیجه رسیدند که کوپرتینو کالیفرنیا مبتنی بر اپل استفاده از دو پوسته شرکت های ثبت شده در ایرلند به مجوز اپل برای گزارش خود در اتحادیه اروپا سود در نرخ موثر هست زیر 1 درصد.

دولت ایرلند بلافاصله مورد استقبال حاکم. “ایرلند همواره روشن است که وجود دارد هیچ درمان خاص ارائه شده” به آمریکا و شرکت در بیانیه ای گفت. “ایرلند به دادگاه تجدید نظر تصمیم کمیسیون بر این اساس است که ایرلند اعطا بدون کمک های دولت و تصمیم امروز از دادگاه با پشتیبانی از این دیدگاه است.”

مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک به نام اتحادیه اروپا تقاضا برای بازگشت مالیات “کل سیاسی تلخه.”

حتی اگر مالیات باقی مانده تحت اقتدار آن کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که به دنبال ایجاد یک سطح میدان بازی میان 27 ملل با اطمینان از معاملات خاص از جمله فوق العاده کم نرخ مالیات با شرکت های چند ملیتی مانند یکی از بین ایرلند و اپل در حال وجین کردن. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گفت که اتحادیه اروپا این است که بی جهت هدف قرار دادن شرکت های ایالات متحده.

این حکم در یک زمان می آید زمانی که مالیات بر درآمد برای اتحادیه اروپا و سازمان ملل است به خصوص خوش آمدید به دلیل تاثیر اقتصادی این بیماری همه گیر کوروناویروس. در زمانی که بسته های پول در خانواده رنج می برند که اتحادیه اروپا می خواهد به مطمئن شوید که شرکت های چند ملیتی کسب سود در این قاره پرداخت سهم عادلانه خود را بیش از حد.

در همین حال کمیسیون اروپا شد به پرده برنامه های جدید برای مبارزه با تقلب مالیاتی و تنها چند ساعت پس از این حکم در لوکزامبورگ.

“در زمان هایی از این زمانی که ما در حال عبور میلیارد یورو بسته های محرک اقتصادی ما نمی توانیم به زباله یک واحد درصد به مالیات بر درآمد” گفت: اتحادیه اروپا قانونگذار Markus Ferber از حزب دموکرات مسیحی EPP Group.

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>