به عنوان تعدادی از COVID-19 مورد افزایش می یابد در کلمبیا صدها هزار نفر آواره ونزوئلا چهره ویرانگر انتخاب بین فقر و بیماری همه گیر در زمین به تصویب رسید و تلاش های خطرناک خانه سفر.

با توجه به آمار رسمی بیش از 2000 مورد از COVID-19 در کلمبیا وجود داشته است و حداقل 55 مرگ و میر. به عنوان تعدادی از موارد افزایش می یابد رئیس ایوان دوقو توسعه یافته در سراسر کشور مستند به حداقل مارس 26. او متعهد شده است برای حمایت از شهروندان که خود را از دست معیشت.

این گسترش به بسیاری از مهاجران در کلمبیا بسیاری از آنها در پایین پرداخت می شود غیر رسمی شغل. وجود دارد حدود 1.5 میلیون ونزوئلا در حال حاضر زندگی در کلمبیا. بسیاری از آنها را به کار رسمی.

نگه دارید تا تاریخ با آخرین coronavirus تحولات با ما نورد پوشش: مرکل هشدار شتابزده عقبگرد اجتماعی-محدودیت فاصله

ونزوئلا که شغل خود را از دست نیز ممکن است در صورت بی خانمانی اگر آنها نمی تواند در پرداخت اجاره خود را. دیگران در حال حاضر زندگی می کنند در خیابان. هزاران نفر از ونزوئلا تصمیم گرفته اند به بازحمت حرکت کردن خانه — حتی اگر آن را ممکن است صدها کیلومتر طولانی برای بسیاری از آنها و مرز بین کلمبیا و ونزوئلا به طور رسمی بسته شد.

ادامه مطلب: Coronavirus هرج و مرج سفر به کشورهای آمریکای لاتین مانع
‘این مسیر خطرناک’

یوری مندوزا است که 17 سال و پنج ماه ، او شروع به سفر خود به ونزوئلا در کالی سوم-بزرگترین شهر در کلمبیا جایی که او مورد استفاده برای فروش لیموناد و آب نبات در تقاطع ها. اما او shooed توسط پلیس و گفت: برای بازگشت به جایی که او را از آمد.

“ونزوئلا خانه من است” مندوزا گفت: “و اگر چیزی اتفاق می افتد به آن باید وجود داشته باشد.” او تصمیم به بازگشت از طریق همان مسیر او گرفته بود از یک سال قبل: دو هفته راه رفتن در سراسر کوه ها.

مندوزا به حال سمت چپ ونزوئلا طی اقتصادی خرید اینترنتی از تحول سیاسی که به دنبال 2013 مرگ رئیس جمهور هوگو چاوز. ونزوئلا داخلی وضعیت بهبود یافته است و به احتمال زیاد به بدتر به عنوان قیمت جهانی نفت شیرجه رفتن. بعلاوه در حال حاضر رو به وخامت گذاشته و سیستم بهداشت و درمان است در یک موقعیت برای مقابله با کروناویروس بیماران.

خوان کارلوس Atacho 32 است و همواره در زندگی با همسر و سه فرزندش در یک فقیر منطقه از پایتخت کلمبیا, Bogota برای یک سال. او استفاده می شود به کار در یک سالن مو, درآمد $7 (€6.40) در هر روز. سالن مجبور شد به صورت مستند. خانواده خود را از دست داده و تنها منبع درآمد و اجاره دلیل در چند روز.

Atacho گفت: خانواده تنها بازگشت به ونزوئلا اگر آن را بسیار خود را آخرین گزینه است. پس از مرزها بسته شد, تنها مسیر برگشت غیر قانونی است که به معنی برخورد با قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر. “من نمی خواهد این مسیر خطرناک با کودکان, دوباره,” او گفت:.

مقامات در کلمبیا و ونزوئلا در حال مذاکره انسانی راهرو. “این یک وضعیت دشوار است چرا که ما نمی خواهیم هر ونزوئلا یا هر کسی را در خیابان ها در حالی که کشور تحت مستند” گفت: Felipe Munoz این دولت کلمبیا را کمیسر مهاجرت ، “ونزوئلا اجازه دهید در حدود 1000 نفر در روزهای اخیر” وی افزود: ابراز خوش بینی است که این ادامه خواهد داد.

DW ویراستاران ارسال یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im