چرنوبیل: اوکراین خدمه خاموش کردن آتش سوزی جنگل ها در منطقه ممنوعه

آتش نشانان مشغول به کار به مدت 10 روز برای خاموش کردن آتش سوزی که شکست در جنگل اطراف چرنوبیل نیروگاه هسته ای. مقامات اوکراین می گویند آنها به دنبال دو مرد که اعتقاد به پشت blazes.

آتش سوزی بزرگ که پاره پاره از طریق جنگل های اطراف رها چرنوبیل نیروگاه هسته ای شده اند خاموش اوکراین مقامات اورژانس گفت: در روز سه شنبه.

صدها نفر از آتش نشانان مبارزه blazes بیش از 10 روز گذشته با استفاده از هواپیما و هلیکوپتر برای خاموش کردن شعله های آتش.

های اخیر باران کمک خدمه اورژانس قرار بزرگتر blazes جلوگیری از آتش سوزی از گسترش یا از بین رفته نیروگاه هسته ای و یا دیگر امکانات در این منطقه رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy دفتر در بیانیه ای گفت.

مقامات اذعان کرد که برخی از مناطق پوشیده از چمن هنوز سوختن اما گفت: هیچ بزرگ آتش باز باقی مانده است.

سطح تابش در محدوده طبیعی’

روز دوشنبه فعالان محیط زیست هشدار داد که آتش سوزی در جنگل مطرح کرد خطر تابش به مناطق اطراف آن و این که آنها خطرناکی برای زباله های رادیو اکتیو تجهیزات ذخیره سازی.

Mykola Chechetkin سر از اورژانس خدمات گفت: این آتش سوزی را قبل از آنها رسیده زباله های رادیو اکتیو تجهیزات ذخیره سازی.

“تابش زمینه در منطقه ممنوعه باقی مانده در محدوده طبیعی است و نه افزایش” Chechetkin گفت: رئیس جمهور در یک کنفرانس تماس بگیرید.

او اضافه کرد که سطح تابش طبيعی در پایتخت کیف — واقع در حدود 100 کیلومتر (60 مایل) در جنوب چرنوبیل — و هیچ اضافی اقدامات حفاظتی لازم بودند.

مظنون آتش سوزی

مقامات اوکراین می گویند حداقل یک نفر اعتقاد بر این است که به عمد شروع آتش سوزی.

هفته گذشته پلیس دنبال کردن 27-year-old man who گفته مقامات او آتش به خشک چمن در نزدیکی جنگل “برای تفریح” و سپس قرار نیست از فروغ زمانی که آن را شروع به پخش شده است.

روز دوشنبه پلیس گفت: آنها از صحبت با یکی دیگر از ساکنان محلی که به طور تصادفی مجموعه ای از علف خشک در آتش است. غیر منتظره شرایط خشک ناشی از آتش سوزی به سرعت در حال گسترش.

چرنوبیل سایت از بدترین فاجعه هسته ای که شماره 4 راکتور منفجر شده در مارس 1986 باعث مقدار زیادی از مواد رادیو اکتیو برای پراکنده در جو است. ابری از گرد و غبار رادیواکتیو فرستاده شد بیش از حد از اروپا است.

یک 2,600-کیلومتر مربعی (1,000-مایل مربع) منطقه ممنوعه تاسیس شد پس از فاجعه و همچنان برای ورود به سطوح خطرناک تابش از حادثه.

rs/msh (AP, AFP رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>