آنجلینا جولی: جهان پناهنده بحران بد است در حال حاضر — اما آن را تنها به بدتر

یکs سوختن بی عدالتی و تبعیض و نژاد پرستی در امریکا انفجار به خط مقدم ما نیز باید آدرس آزار و اذیت و ظلم و ستم رو به افزایش جهانی محروم کردن میلیون ها نفر از حقوق خود آزادی خود را و فیزیکی خود ایمنی است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد خود منتشر کرده است آخرین گزارش سالانه در مورد وضعیت انسانی جابه جایی در جهان است و استارک خواندن. نزدیک به 80 میلیون نفر—کمترین تعداد از پرونده آغاز شد و با توجه به اطلاعات موجود—مجبور شده اند از خانه های خود شدید آزار و اذیت و خشونت و زندگی به عنوان پناهندگان و پناهجویان و یا مردم آواره در کشورهای خود را دارند. برای اولین بار جابجایی اجباری مؤثر است بیش از یک درصد از بشریت و یا 1 در هر 97 نفر است.

این افراد در حال فرار از حمله به مدارس و بیمارستان ها جرم خشونت جنسی محاصره و گرسنگی از تمام شهرستانها مرگبار سرکوب گروه های تروریستی و دهه نهادینه آزار و اذیت بر اساس مذهب ، جنسیت و یا تمایلات جنسی.

آن است که نه فقط به طور کلی تعداد به زور آواره که تکان دهنده است. بیشتر مردم مجبور به ترک خانه های خود را در یک مقیاس بزرگتر در بیشتر مکان ها و در یکی از سریع ترین نرخ در حافظه زندگی. جهانی جابه جایی تقریبا دو برابر شده پس از سال 2010. تعداد پناهندگان در کشورهای جنوب صحرای آفریقا سه برابر شده است در همان دوره است. و تعداد کشورهایی که کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در حال کار برای پشتیبانی داخلی-آوارگان رفته از 15 در سال 2005 به 33 امروز. این است که قبل از کامل ویرانی اقتصادی از COVID-19 حملات تهدید گرسنگی و گرسنگی و ناامنی عمیق تر برای میلیون ها نفر.

من شاهد این تغییر ، من 10 سال با کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در آغاز سال 2000 بود که عمدتا متمرکز بر کمک به پناهندگان بازگشت به خانه های خود در کشورهایی مانند کامبوج و بوسنی و سیرالئون. آن درگیر مین پاک شود و خانه و بازسازی جاده ها باز و بازار دوباره راه اندازی شود. نهادهای بین المللی—هرچند ناقص—تحویل یک اندازه گیری کمی از عدالت و پاسخگویی.

از اواسط دهه 1990 تا حدود سال 2010 این تعداد از آوارگان باقی مانده است نسبتا پایدار در سراسر جهان, چرا که حتی اگر جدید جابه جایی ادامه داد: بسیاری از پناهندگان سوری که در نهایت عودت پس از صلح نامه یا ساخته شده دائم در خانه خود میزبان سازمان ملل بودند و یا اسکان در کشور جدید.

اما در 10 سال گذشته چه کمی عدالت و راه حل های در دسترس برای پناهندگان خشک شده است. من بازدید سوریه حدود ده بار در دهه پس از جنگ در آن منطقه آغاز شد. پناهندگان آشنا شدم به عنوان کودکان در حال حاضر کودکان خود را دارند و هنوز هم در همان ناامن چادر encampments با کمک جیره غذایی رو به کاهش و هیچ چشم انداز فقط عادلانه حل و فصل سیاسی در کشور خود را که آنها را قادر به بازگشت به خانه در ایمنی.

چند عامل به نظر می رسد در این بازی. این دهه گذشته آغاز شد و با یک رکود اقتصادی جهانی است که موجب سختی و خشم و نارضایتی. بسیاری از کشورها و جوامع در سراسر جهان نشان داده اند فوق العاده ای سخاوت به پناهندگان زندگی در میان خود. اما حتی به عنوان در سراسر جهان, پناهندگان پزشکان پرستاران و کارکنان بهداشت و درمان خدمت در خط مقدم از COVID-19 پاسخ پناهندگان اغلب به عنوان یک بار, استقبال با بیگانه ستیزی و نژاد پرستی و denigrated و dehumanized در سیاست و رسانه.

در مجموع سازمان ملل به نظر می رسد را متوقف کرده اند در مورد انسان جابه جایی به طور موقت ساخته پدیده ما این قدرت را تحت تاثیر قرار. اما از تجربه شخصی من اکثریت قریب به اتفاق پناهندگان می خواهید به بازگشت به خانه و این کار را انجام دهید اگر کشورهای خود بودند و با ثبات است. کار برای حل مناقشه در هر یک از پنج پناهندگان کشورهای تولید کننده از سوریه به میانمار را به طور کلی تعداد آواره کردن مردم توسط میلیون ها نفر.

ما سریع به انتقاد از حقوق بشر سوابق دشمنان اما سکوت زمانی که درگیری ایجاد جابه جایی و بدبختی شامل متحدان ما. هنگامی که ما شروع به انتخاب کنید و انتخاب کنید که کدام کشورها یا مردم ما کمک کند از ما کمک های بشر دوستانه به ما پناهندگی سیاست ما خودمان تبعیض آمیز: تعیین سطوح مختلف از اهمیت به مردمان مختلف و نژادها و ادیان و اقوام نقض اصل اساسی است که ما همه برابر آفریده شده اند.

در مدرسه ما سال ما آمریکایی ها تدریس نمی شود به اندازه کافی به تحسین و احترام به فرهنگ ها و کمک های کشورهای با سابقه بسیار طولانی تر از خود ما است. یا در واقع به واقعا درک عمیق از تاریخ ما و اعمال ما در کشور ساخته شده بود بر. یکی از دلایلی که در اوایل دهه بیست سالگی من برای اولین بار می خواستم برای کار با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل.

آنچه برای من روشن شده است از طریق کار من این است که مبارزه برای حقوق بشر و برابری جهانی است. آن است که در هر کجا که زندگی می کنیم و با این حال متفاوت ما شرایطی ممکن است.

وجود دارد یک خط در حال اجرا در سراسر جهان ما بین کسانی که حقوق و آزادی و کسانی که نمی. که ما را انتخاب کنید به ایستادگی و چقدر ما در حال آمادگی برای تغییر و به مبارزه توقف باید در مرزهای ما.

تماس با ما در editors@time.com.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>